Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

AQUABLOCK

L900

Pamja: Pluhur
Ngjyra: Gri
Paketimi: Ambalazh plastik 2 kg
Magazinimi: Të ruhet në vënde të thata mbi paleta druri
Koha e magazinimit: 12 muaj nga data e prodhimit.
Masa vellimore: 1.3 gr/cm3
Koha e punimit: 1-2 minuta në temperaturë optimal (20oC)
Ujë për përzjerjen: 30 % te mases se Aquablock
Temperatura e aplikimit: +5°C deri në +35°C.
Rezistenca në shtypje 30 minuta: ≥ 10 N/mm( EN 1015-11)
Rezistenca në shtypje 28 ditë: > 30 N/mm2 (EN 1015-11)
Rezistenca në perkulje 28 ditë: > 6 N/mm(EN 1015-11)

L900

Sold by
Dekoll
@ Dekoll
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

AQUABLOCK

AQUABLOCK Lidhës hidraulik pluhur i përbërë nga çimento speciale me rezistencë të lartë. Për sipërfaqje horizontale dhe vertikale pa patur rrështikshmëri. Koha e tharjes së produktit rreth 1min e 20 sekonda në kushte optimale temperaturë. Pas ngurtësimit produkti fiton rezistencë të lartë mekanike brënda një kohe shumë të shkurtër pas 1-2 orësh. I papërshkueshëm dhe rezistent ndaj ujit.

FUSHA E APLIKIMIT

Bllokim i rrjedhjeve të ujrave edhe në prani të presionit të lartë.

  • Ndalimi i rrjedhjeve të ujit në bodrume dhe të gjitha strukturave nëntokësore.
  • Ndalimi i rrjedhjeve të ujit në rezervuarët mbi tokë.
  • Bllokimi i rrjedhjeve të ujrave në çarjet midis tavaneve dhe mureve.
  • Bllokimi i rrjedhjeve të ujrave në çdo tip çarje dhe vrimash.

PËRGATITJA E SUPORTIT

Suportet me bazë çimento duhet të jenë të qëndrueshëm, rezistent dhe të rregullt, pa vajra dhe jo të pista dhe pa mbetje bojrash. Të gjitha tipet e suporteve duhet të pastrohen paraprakisht para aplikimit të produktit në mënyrë mekanike me fshesë.

PËRGATITJA E PRODUKTIT

Përzjeni rreth 289 gram ujë të paster me 1 kg AQUABLOCK me dorë ose me mistri derisa të arrini një masë homogjene dhe pa kokrriza. Duke patur parasysh tharjen e shpejtë rreth 1 min përzjeni produktin në sasira të vogla.

Aplikimi

Jepini produktit me duar formën e një tape. Prisni disa sekonda derisa produkti të fillojë të thahet dhe vendoseni mbi të çarat, mbajeni të presuar për rreth 1-2 minuta. Hiqni materialin e tepërt me një fresibël ose një letër zmerile. Për aplikime për fuga të mëdha, përzjeni produktin me rërë të ashper (deri në 1.5 mm) në rapotin 1:3 ose 1:4.

KUJDES !

  • Temperatura gjatë aplikimit të produktit duhet të jetë minimiumi +5°C.
  • Koha e tharjes së produktit varet nga kushtet atmosferike (temperatura, lageshtira, etj). Gjatë temperaturave të larta koha e tharjes zvogëlohet ndaj në të tilla temperatura rekomandohet që produkti të përzihet me ujë të ftohtë. Në rast temperaturash të ulëta produkti ka kohë tharje më të ngadaltë, në keto raste rekomandohet që produkti të përzihet me ujë të ngrohtë.
  • Rekomandohet që gjatë aplikimit të produktit të përdoren dorezat prej gome.
  • Materiali që ka filluar tharjen nuk duhet holluar me ujë.

PDF:

AQUABLOCK

Njihuni me produktet tona Dekoll

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “AQUABLOCK”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Grafiato Silikoni Dekoll
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës dhe rrafshues BONDEX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës EPS XPS lesh guri STIROBOND
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Polisterol me Grafit Dekoll
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës për pllaka STRONGKOLL MAXI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Rrjetë përforcuese për sisteme termoizolimi
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart