Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

GRAFIATO AKRILIKE PLANOCOLOR ACR

L5,600

Veshje dekorative organike në formën e pastës akrilike me performancë të lartë. Të disponueshme në ngjyrë të bardhë, ndërsa sipas kërkesës, ato mund të dorëzohen të ngjyrosura paraprakisht në tabelën e ngjyrave NOVAMIX FACADE rezistente ndaj rrezeve UV 260. Granulometritë e disponueshme: 0,6 mm (ACR 60), 0,8 mm (ACR 80), 1,0 mm (ACR 100), 1,5 mm (ACR 150), 2,0 mm (ACR 200) dhe 2,5 mm (ACR 250) . PLANOCOLOR ACR aplikohet mbi shtresën bazë me NOVABOND PS FLEX ose NOVABOND PS FIBER. Në sipërfaqe jo absorbuese, duhet të aplikohet me astar me PLANO BOND ose PLANO CONTACT. Pjesë e Sistemit Kompozit të Izolimit të Jashtëm termik (ETICS), NOVATHERM SYSTEM.

L5,600

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

GRAFIATO AKRILIKE PLANOCOLOR ACR

GRAFIATO AKRILIKE PLANOCOLOR ACR

Suva dekorative me bazë akrilike në formë paste të përshtatshme për aplikime në ambiente të brendshme dhe të jashtme si dhe për fasada termike

Veshje dekorative organike në formën e pastës akrilike me performancë të lartë. Të disponueshme në ngjyrë të bardhë, ndërsa sipas kërkesës, ato mund të dorëzohen të ngjyrosura paraprakisht në tabelën e ngjyrave NOVAMIX FACADE rezistente ndaj rrezeve UV 260. Granulometritë e disponueshme: 0,6 mm (ACR 60), 0,8 mm (ACR 80), 1,0 mm (ACR 100), 1,5 mm (ACR 150), 2,0 mm (ACR 200) dhe 2,5 mm (ACR 250) . PLANOCOLOR ACR aplikohet mbi shtresën bazë me NOVABOND PS FLEX ose NOVABOND PS FIBER. Në sipërfaqe jo absorbuese, duhet të aplikohet me astar me PLANO BOND ose PLANO CONTACT. Pjesë e Sistemit Kompozit të Izolimit të Jashtëm termik (ETICS), NOVATHERM SYSTEM.

 • Konsumi: 1-3,2 kg/m²
 • Ngjyra: E bardhë dhe ngjyrat e grafikut të ngjyrave NOVAMIX FACADE
 • Paketimi: Kova 25 kg
 • Paleta: 600 kg

Përdorimi

PLANOCOLOR ACR suva akrilike e gatshme për përdorim përdoret si shtresë përfunduese e punimeve të riprodhimit në:

 • pllaka polistireni të zgjeruar dhe të ekstruduar
 • Pllaka me fibra minerale lesh xhami dhe lesh guri
 • llaç betoni, çimento, llaç dhe llaç murature
 • pllaka çimentoje dhe pllaka gipsi
 • metalet duke përdorur një abetare të përshtatshme
 • bojëra të vjetra me ngjitje të mirë
 • për të krijuar sipërfaqe me fytyrë GRC me spërkatje, rekomandohet granulometria 60 ose 80

Përgatitja e substratit:

Nënshtresat me bazë çimento duhet të jenë të thata, kompakte, pa çarje, pa pluhur, kripëra, yndyrë dhe çdo material tjetër që mund të zvogëlojë ngjitjen e PLANOCOLOR ACR me to. Nëse nënshtresa tregon rezistencë të dobët, ajo duhet të konsolidohet duke përdorur astarin special NOVADUR W. Sipërfaqet e lëmuara dhe/ose sipërfaqet jo absorbuese duhet të pastrohen duke përdorur ose PLANO BOND ose PLANO CONTACT.

Aplikacion:

Para përdorimit, përzieni materialin me një mikser elektrik me shpejtësi të ulët. Përzierja duhet të bëhet me lëvizje të ngadalta rrethore për të shmangur krijimin e flluskave në masën e materialit. Përzierja aplikohet duke përdorur një shpatull të sheshtë metalik ose makinë përpunimi. Përfundoni sipërfaqen në shtresën e freskët, rreth 15 deri në 20 minuta, me një shpatull plastike. Nëse përdoren kontejnerë me kode të ndryshme prodhimi, rekomandohet përzierja së bashku përpara përdorimit, për të mos shkaktuar njolla.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “GRAFIATO AKRILIKE PLANOCOLOR ACR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç i përforcuar MAPEGROUT TISSOTROPICO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1900W DIVE PLUS 135
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko Muri Akrilike Powderfine Exterior
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon montimi transparent MONTAGEKIT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI E ASHPËR P335 FÖRCH 5*
PASTE LUCIDIMI E ASHPËR P335 FÖRCH 5*
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SALDATRICE MMA NORDICA TELWIN

SALDATRICE MMA NORDICA TELWIN

Sold by Bojra Tirana
L22,500L29,900
GRAFIATO AKRILIKE PLANOCOLOR ACR
GRAFIATO AKRILIKE PLANOCOLOR ACR
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart