Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Grafiato me thas GRATEX

L750

Pamja:Pluhur
Ngjyra: Bardhe
Paketimi: Thes 25 kg ne paleta 1350 kg
Kokrrizimi: 2 mm
Magazinimi: Të ruhet në vënde të thata mbi paleta druri.
Koha e magazinimit: 12 muaj nga data e prodhimit
Ujë për përzjerjen: 7 litra/thes
Temperaturat e aplikimit: Nga 50C  deri ne 350C .
Trashesia maksimale e aplkimit: Maksimumi sa granula më e madhe
Hapja :Grafiato 2mm, strukturë  me vija:  8 m/thes
Rezistenza në ngjeshje: 6.5 N/mm2 (EN 1015-11)
Rezistenza në përkulje: 1.7 N/mm2 (EN 1015-11)
pH i përzierjes: 12
Absorbimi i ujit: Kategoria W0 (EN 998-1)
Pershkueshmeria e avujve: 5/20 (EN 1745 )
Reaksioni ndaj zjarrit: Klasa A1 (EN 13501)

L750

Sold by
Dekoll
@ Dekoll
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Grafiato me thas GRATEX

Grafiato me thas GRATEX

Veshje dekorative për ambjente të jashtme dhe të brëndshme me bazë çimento të bardhë. Material në formë pluhuri i përbërë nga rërë mermeri të cilësisë së lartë, aditivë special, agjentë hidrofobikë dhe gëlqere të hidratuar.

Karakterizohet nga një punueshmëri shumë e mire, kohe e gjatë pune, aplikim i shpejtë duke krijuar një strukturë të bukur dhe të njëtrajtshme.. Është e rekomandueshme që shtresa e grafiatos të lyhet me bojë.

Fusha e aplikimit

Aplikohet mbi suvane mbushese me bazë çimento–gëlqere. Të gjitha tipet e bazamenteve trajohen më parë me rrafshuesin Ecoliner ose Bondex  .

Përgatitja e bazamentit

Bazamenti duhet të jetë i pastër pa pluhura, vajra apo mbetje të cilat bëhen pengesë në lidhjen midis shtresave. Pastrimi i bazamentit bëhet në mënyrë mekanike. Përpara aplikimit të produktit është e nevojshme të bëhet nivelimi i të gjitha tipeve të bazamentit me rrafshuesin Ecoliner dhe te lyhet siperfaqja me astarin e Grafiatos deKoll .

Aplikimi

Përzjeni me një përzjerës elektrik në një enë të paster me ujë produktin, derisa të arrihet një masë homogjene. Aplikoni produktin me një mallë të drejtë metalike. Më pas bëhet rrafshimi me një mallë plastike në drejtim vertikal, horizontal ose rrethor, gjithmonë në varësi të tipit të strukturës që duam të krijojmë. Pastroni veglat e punes pas përfundimit të punës. Temperaturat optimale të punimit janë nga 50C deri në 350C.

PDF:

GRATEX

Njihuni me produktet tona Dekoll

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

 

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Grafiato me thas GRATEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Upa Plastike

Upa Plastike

Sold by Dekoll
L20
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Autonivelues për 0-15 mm DEKOFLOR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës dhe rrafshues BONDEX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Polisterol EPS TERMAX

Polisterol EPS TERMAX

Sold by Dekoll
L8,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko Betoni BETOFINISH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
CIMENTO E BARDHE

CIMENTO E BARDHE

Sold by Dekoll
L720
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart