Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Grafiato Silikoni Dekoll

L4,700

Pamja: Pastë

Ngjyra: E bardhë

Magazinimi: Ruhet në vende të mbrojtura nga rrezet e diellit dhe acar, për të paktën 12
muaj pas datës së prodhimit në paketimin origjinal në një vend të thatë

Djegshmëria: E padjegshme

Rezistenca ndaj mykut: E lartë

pH e miksimit: 9

Temperatura e aplikimit: + 50C to + 350C

Dëndësia: 1.85 kg / liter

Rezistenca ndaj shtypjes: ≥ 10 N / mm2

Fleksibiliteti: ≥ 5.0 N / mm2

Ngjitshmëria: ≥ 1.0 N / mm2

Paketimi: Kovë 25 kg

L4,700

Sold by
Dekoll
@ Dekoll
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Grafiato Silikoni Dekoll

Grafiato Silikoni Dekoll

është një suva akrilike silikoni e një cilësie të lartë, me efekt kapilar hidrofobik, shumë rezistente ndaj motit dhe e papërshkueshme nga uji me përshkueshmëri të madhe të avujve të ujit. Pra, parandalon rritjen e mikrobeve. Siguron rezistencë ndaj dritës ultraviolet (UV), nxehtësisë dhe degjenerimit oksidativ. Ka ngjitje, qëndrueshmëri dhe fleksibilitet të shkëlqyeshëm. është rezistent ndaj rrezeve të diellit, formimit të mykut, algave dhe kërpudhave.

Fusha e Aplikimit

Grafiato Silikoni përdoret së jashtmi si render (veshje e sipërme) në vendin e prodhimeve tradicionale të bazuara në mermer, dhe së brendshmi si një shtresë dekorative. Është aplikuar në mure dhe tavane, të bëra nga materiale të ndryshme ndërtimi si suva dhe beton, pllaka çimentoje etj. Është ideale si një shtresë e sipërme për sistemet e izolimit të jashtëm për ndërtesat.

Aplikimi

Para përdorimit, përzieni mirë produktin me një mikser me rpm të ulët. Konfirmo
cilësinë e sipërfaqes së rrafshët të nënshtresës, korrigjoni nëse është e nevojshme dhe aplikoni
materiali me një mistri të lëmuar çeliku inox ose plastike.
Në vijim, ‘barazoni’ materialin në trashësinë maksimale të kokrrës duke ‘shtypur’, me lëvizje të rrumbullakëta, rrethore duke përdorur një plastik për paraqitje, në varësi të efektit të dëshiruar estetik. Koha e punës për të zbutur materialin varet nga thithja e substraktit dhe temperatura e ambientit, pasi materiali të vendoset dhe para se të thahet plotësisht, midis 10 deri në 20 minuta.

PDF:

GRAFIATO SILIKONI

 

Njihuni me produktet tona Dekoll

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Grafiato Silikoni Dekoll”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
BOJAK ULTRAFUGA FF

BOJAK ULTRAFUGA FF

Sold by Dekoll
L350L780
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç riparues REPAIR MORTAR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Hidroizolues bikomponent DEKOLASTIK
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Polisterol EPS TERMAX

Polisterol EPS TERMAX

Sold by Dekoll
L8,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Hidroizolues bikomponent HIDROFIX FOUNDATION
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës dhe rrafshues TERMOFIX 2N1
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart