Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

GRAFIATO SILIKONIKE PLANOCOLOR SLR

L6,700

Suva dekorative organike në formën e pastës hidrofobike silikoni me performancë të lartë. Ato janë të disponueshme në ngjyrë të bardhë, ndërsa sipas kërkesës, ato mund të dorëzohen të ngjyrosura paraprakisht në nuancat e grafikut të ngjyrave NOVAMIX FACADE rezistente 260 UV. Granulometritë e disponueshme: 0,8 mm (SLR 80), 1,0 mm (SLR 100) dhe 1,5 mm (SLR 150). Në ETICS ato aplikohen mbi shtresën bazë të prodhuar duke përdorur NOVABOND PS FLEX ose NOVABOND PS FIBER me inkorporim NOVAMIX THERMONET. Në sipërfaqet jo-thithëse, lyejini duke përdorur PLANO BOND ose PLANO CONTACT. Suva PLANOCOLOR SLR janë pjesë e Sistemit Kompozit të Izolimit të Jashtëm termik (ETICS), NOVATHERM SYSTEM.

L6,700

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

GRAFIATO SILIKONIKE PLANOCOLOR SLR

GRAFIATO SILIKONIKE PLANOCOLOR SLR

Suva dekorative organike në formën e pastës hidrofobike silikoni me performancë të lartë. Ato janë të disponueshme në ngjyrë të bardhë, ndërsa sipas kërkesës, ato mund të dorëzohen të ngjyrosura paraprakisht në nuancat e grafikut të ngjyrave NOVAMIX FACADE rezistente 260 UV. Granulometritë e disponueshme: 0,8 mm (SLR 80), 1,0 mm (SLR 100) dhe 1,5 mm (SLR 150). Në ETICS ato aplikohen mbi shtresën bazë të prodhuar duke përdorur NOVABOND PS FLEX ose NOVABOND PS FIBER me inkorporim NOVAMIX THERMONET. Në sipërfaqet jo-thithëse, lyejini duke përdorur PLANO BOND ose PLANO CONTACT. Suva PLANOCOLOR SLR janë pjesë e Sistemit Kompozit të Izolimit të Jashtëm termik (ETICS), NOVATHERM SYSTEM.

  • Konsumi: 1,3-2,4 kg/m²
  • Ngjyra: E bardhë dhe ngjyrat e grafikut të ngjyrave NOVAMIX FACADE
  • Paketimi: Kova 25 kg
  • Paleta: 600 kg

Përgatitja e substratit:

Nënshtresat me bazë çimento duhet të jenë të thata, kompakte, pa çarje, pa pluhur, kripëra, yndyrë dhe çdo material tjetër që mund të zvogëlojë ngjitjen e PLANOCOLOR SLR me to. Nëse nënshtresa tregon rezistencë të dobët, duhet të konsolidohet duke përdorur astarin special NOVADUR W. Sipërfaqet e lëmuara dhe/ose sipërfaqet jo absorbuese duhet të pastrohen duke përdorur ose PLANO BOND ose PLANO CONTACT.

Aplikacion:

Përpara përdorimit përzieni mirë materialin me një mikser elektrik me shpejtësi të ulët. Përzierja duhet të bëhet me lëvizje të ngadalta rrethore për të shmangur krijimin e flluskave në masën e materialit. Përzierja aplikohet duke përdorur një shpatull të sheshtë metalik ose makinë përpunimi. Përfundoni sipërfaqen në shtresën e freskët, rreth 15 deri në 20 minuta, me një shpatull plastike. Nëse në kontejnerë përdoren kode të ndryshme prodhimi, ai rekomandon përzierjen së bashku përpara përdorimit, në mënyrë që të mos shkaktohen njolla.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “GRAFIATO SILIKONIKE PLANOCOLOR SLR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPRAJT PËRBËRJE GOME PËR DISQE JESHILE
SPRAJT PËRBËRJE GOME PËR DISQE JESHILE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Fryrëse gjethesh 800W EMTOP EABR8001
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1900W LAVOR LVR3 140
Pompe Lavazhi 1900W LAVOR LVR3 140
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DIRECT 3 ne 1 - Boje Zmalto
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOMPRESOR 100L ME 2-MOTORRA SILENCIOZ PA-VAJ
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
FIBRANgeo-B-050
GRAFIATO SILIKONIKE PLANOCOLOR SLR
GRAFIATO SILIKONIKE PLANOCOLOR SLR
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart