Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Gratex Silikoni

L3,300

KARAKTERISTIKA TEKNIKE

Pamja: Pastë

Ngjyra: E bardhë

Koha e tharjes: 24 – 48 ore ne varesi te temperatures dhe lageshtise se ambjentit.

Djegshmëria: I padjegshëm

Rezistenza ndaj lagështirës: E mirë

pH i përzierjes: 8-9

Temperatura e aplikimit: +50C deri +350C dhe lageshti relative me te ulet se 80%. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (temperature dhe lageshtira).

Dendësia: 1,85 ± 0.05 kg/lt

Paketimi: Ne kova plastike 25 kg

Ruajtja: 24 muaj ne paketim origjinal dhe ne vend te fresket.

Magazinimi: Ruhet ne vende te mbrojtura nga ekspozimi ne diell. Mbrojeni nga ngricat.

L3,300

Sold by
Dekoll
@ Dekoll
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Gratex Silikoni

Gratex Silikoni shtresë përfundimtare dekorative akrilike për përdorim fasadash të jashtme por edhe sipërfaqesh të brendshme. Ky produkt formon një strukturë të qëndrueshme, rezistente ndaj kushteve atmosferike si rrezeve të diellit dhe formimit të myqeve sepse lejon përshkueshmërinë e avujve. Është një produkt i thjesht në aplikim, me shtrirje dhe ngjitje shumë të mirë.

PËRGATITJA E SUPORTIT

Suporti ku do të aplikohet GRATEX SILIKON paraprakisht duhet të pastrohet nga pluhurat si edhe mbetjet e naftës, dyllit dhe materialeve ngjitese. Pastrimi i te siperpermendurave realizohet në mënyrë manuale. Suportet duhet të jenë të sheshta dhe mekanikisht të qëndrueshme. Përpara aplikimit të ketij produkti suporti duhet të rrafshohet dhe të nivelohet me Ecoliner ose Bondex e me pas te lyhet me Astar Grafiato.

MËNYRA E APLIKIMIT TE PRODUKTIT

Produkti përzihet derisa të formohet një masë homogjene dhe lehtësisht e aplikueshme. Përzierja mund të bëhet me një përzierës elektrik me xhiro të ngadalt. Duhet treguar kujdes që përzierësi të jetë plotësisht i pastër nga mbetje pigmentesh të ndryshme për të shmangur çdo ndryshim në produktin e formuar. Aplikimi i produktit realizohet në mënyrë manuale nëpërmjet një malle dhe punohet në drejtim horizontal, vertikal ose rrethor në varësi të efektit estetik që dëshiron të realizosh. E gatshme per aplikim ne forme paste, e bardhe ose me ngjyre. E disponueshme ne granulometri te ndryshme.

PDF:

GRATEX SILIKONI

Njihuni me produktet tona Dekoll

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Gratex Silikoni”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Grafiato Silikoni Dekoll
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
BOJAK ULTRAFUGA 2+

BOJAK ULTRAFUGA 2+

Sold by Dekoll
L850
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Rrjetë përforcuese për sisteme termoizolimi
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës për pllaka ECO+
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës për pllaka STRONGKOLL MAXI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJAK Defuga FF

BOJAK Defuga FF

Sold by Dekoll
L300L650
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart