Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

KOLLË PËR POLISTEROL NOVABOND PS FIBER

Add your review

L1,150L1,250

Ngjitës me bazë çimento për ngjitjen e paneleve termoizoluese në nënshtresa absorbuese
Llaç me bazë çimentoje të përforcuar me fibra me punueshmëri të shkëlqyer, veçanërisht ngjitje të lartë në pllaka termoizoluese si EPS, EPS NG dhe XPS. NOVABOND PS FIBER është i përshtatshëm për nënshtresa të ngurta si murature, beton, tulla etj.

 • Konsumi: 1,4 kg/m²/mm trashësi
 • Ngjyra: gri, e bardhë
 • Paketimi: Qese letre 25 kg
 • Paleta: 1350 kg

L1,150L1,250

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

KOLLË PËR POLISTEROL NOVABOND PS FIBER

KOLLË PËR POLISTEROL NOVABOND PS FIBER

Ngjitës me bazë çimento për ngjitjen e paneleve termoizoluese në nënshtresa absorbuese
Llaç me bazë çimentoje të përforcuar me fibra me punueshmëri të shkëlqyer, veçanërisht ngjitje të lartë në pllaka termoizoluese si EPS, EPS NG dhe XPS. NOVABOND PS FIBER është i përshtatshëm për nënshtresa të ngurta si murature, beton, tulla etj.

 • Konsumi: 1,4 kg/m²/mm trashësi
 • Ngjyra: gri, e bardhë
 • Paketimi: Qese letre 25 kg
 • Paleta: 1350 kg

Përdorimi

NOVABOND PS FIBER është i përshtatshëm për:

 • ngjitja e pllakave termoizoluese si:
 • polistiren i zgjeruar dhe i ekstruduar
 • nivelimi i pllakave termoizoluese përpara aplikimit të:
 • suva organike dhe inorganike
 • Veshje dekorative PLANOCOLOR GRANIT
 • aplikimi në nënshtresa të ndryshme si:
 • beton, malla çimentoje, mure me tulla
 • rendere dhe llaç tullash muri
 • pllaka çimentoje dhe gipsi (të lyera siç duhet)

Përgatitja e substratit:

Nënshtresat me bazë çimento duhet të jenë kompakte, pa çarje, pa pluhur, kripëra, yndyrë dhe çdo material tjetër që mund të zvogëlojë ngjitjen e NOVABOND PS FIBER me to. Nënshtresat e betonit duhet të përgatiten mekanikisht, për shembull, me bluarje për të arritur një sipërfaqe uniforme me porozitet të hapur. Për nënshtresat me bazë gipsi, është e nevojshme që nënshtresa të bëhet astar me NOVAPRIMER përpara lidhjes së pllakave izoluese. Në rast se aplikimi bëhet mbi nënshtresa absorbuese si betoni, malla çimentoje etj. ngopet siç duhet nënshtresa me ujë. Në sipërfaqet me absorbueshmëri të reduktuar duhet të paraprijë aplikimi i astarit kuarc PLANO CONTACT. Për informacion shtesë, referojuni fletëve përkatëse të të dhënave teknike të produkteve.

Përgatitja e përzierjes:

Përzieni përmbajtjen e një qese NOVABOND PS FIBER (25 kg) me 6,0 – 6,5 litra ujë të pastër me anë të një përzierësi elektrik me shpejtësi të ulët për të paktën 3 – 5 minuta. Përzierja duhet të bëhet derisa të fitohet një përzierje uniforme pa gunga. Produkti është gati për përdorim. Jetëgjatësia e përzierjes në tenxhere është afërsisht 4 orë. Gjatë motit të nxehtë këshillohet që materialet të mos ekspozohen në diell para përdorimit të tyre (pluhur dhe ujë të përzier) në të kundërt koha e hapjes së përzierjes reduktohet.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Specification: KOLLË PËR POLISTEROL NOVABOND PS FIBER


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Ngjyra

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “KOLLË PËR POLISTEROL NOVABOND PS FIBER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR EPOKSID PER DYSHEME BAZE UJI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç çimento antikoroziv MAPEFER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi me benzin EMTOP EHPWG6001
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PISTOLETE PER MAJA DHE GOZHDE ACN50401
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë për lyerje rrugësh STRABEN 80-G
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Hidroizolues i lëngshëm MAPELASTIC AQUADEFENSE
KOLLË PËR POLISTEROL NOVABOND PS FIBER
KOLLË PËR POLISTEROL NOVABOND PS FIBER

L1,150L1,250

Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart