Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Ngjitës montimi akrilik MONTAGEKIT

 • Fortësi e lartë e lidhjes përfundimtare
 • Lehtë për tu aplikuar
 • Mbushje
 • Veçanërisht për ambientet e brendshme
 • Pa tretës
 • Përherë elastike
 • I përshtatshëm për sipërfaqe të pabarabarta
 • E korrigjueshme
 • Rezistent ndaj lagështirës
 • Rezistent ndaj temperaturës
 • Me grykë që mbyllet

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Ngjitës montimi akrilik MONTAGEKIT

Ngjitës montimi akrilik MONTAGEKIT

 • Fortësi e lartë e lidhjes përfundimtare
 • Lehtë për tu aplikuar
 • Mbushje
 • Veçanërisht për ambientet e brendshme
 • Pa tretës
 • Përherë elastike
 • I përshtatshëm për sipërfaqe të pabarabarta
 • E korrigjueshme
 • Rezistent ndaj lagështirës
 • Rezistent ndaj temperaturës
 • Me grykë që mbyllet

ÇFARË BËN?

TË PËRSHTATSHME PËR:

Ideale për montimin e të gjitha llojeve të objekteve me shkumë polistireni dhe elementëve dekorativë (të rëndë) në sipërfaqe poroze (përthithëse) si betoni, guri, suva, dru dhe chipboard. Shumë i përshtatshëm për të ngjitur, p.sh., pllaka izoluese, pllaka dekorimi, pllaka tavani, materiale dekorative në shkumë polistireni si zbukurime dhe skaje dekorative. Gjithashtu jashtëzakonisht i përshtatshëm për ngjitje sipërfaqësore.

JO I PËRSHTATSHËM PËR:

I papërshtatshëm për PE, PP, PTFE, bitum, pasqyra, gurë natyralë, vende me lagështi të përhershme dhe për ngjitjen e një materiali jo poroz në një nënshtresë jo poroze. Gjatë ngjitjes së plastikës, kryeni gjithmonë fillimisht një test ngjitjeje. Ngjitja në plastikë mund të ndryshojë në varësi të mbi llojin e sintetikës dhe cilësinë e plastikës.

PARA PËRDORIMIT:

Kushtet e punës

Aplikohet vetëm në temperaturat ndërmjet +5 °C dhe +40 °C.

Kërkesat sipërfaqësore

Të dyja pjesët duhet të jenë të thata, të pastra dhe pa pluhur dhe yndyrë. Njëra nga dy pjesët duhet të jetë poroze (absorbuese).

Mjetet

Përdorni thikë stuko ose shpatull për të aplikuar. Nëse është e nevojshme, përdorni një çekiç gome për të goditur lehtë. Për ngjitjen e sipërfaqes përdorni një shpërndarës ngjitës (2 mm).

Përgatitja e produktit

Përpara se të përdorni fishekun e hapur në pjesën e sipërme duke prerë thithkën plastike sipër fillit me një thikë të mprehtë. Më pas rregulloni grykën dhe prisni në një kënd (hapja të paktën Ø 5 mm).

Mbulimi

Fletët dhe panelet e mbulimit të murit: rreth 5-8 m²/kg në varësi të peshës së materialit. Llokoçi, dërrasat e skajit dhe korniza druri: rreth 4-6 m²/kg sipërfaqe e ngjitur.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ngjitës montimi akrilik MONTAGEKIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Koll me dy komponentë KERALASTIC
Sale!
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Boje Plastike Ekologjike GOLDEN DAYLUX
Boje Plastike Ekologjike GOLDEN DAYLUX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI K2 COLOR E KUQE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Boje Metali Metalizato 3ne1
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SFUNGJER (TAMPON) LUCIDIMI L613
SFUNGJER (TAMPON) LUCIDIMI L613
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Vinovil ngjitës druri i bardhë WOOD GLUE
Ngjitës montimi akrilik MONTAGEKIT
Ngjitës montimi akrilik MONTAGEKIT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart