Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

NGJITËS POLISTEROLI DW CONEXION

Add your review

L1,590

DW CONEXION Plus

Për fiksimin e paneleve termoizoluese EPS dhe paneleve te paneleve minerale, si dhe për të aplikuar një shtresë e hollë te përforcar me rrjetë për izolimin termik të ndërtesave.

KARAKTERISTIKAT

 • Nuk ka nevojë për aplikimin e një astari para aplikimit të produktit
 • Konsumi më i ulët
 • Ngjitshmëri e lartë
 • Lejon difuzionin e avujve
 • Fleksibël
 • Rezistente ndaj plasaritjeve
 • Rezistente ndaj kushteve atmosferike

L1,590

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

NGJITËS POLISTEROLI DW CONEXION

NGJITËS POLISTEROLI DW CONEXION Plus Për fiksimin e paneleve termoizoluese EPS dhe paneleve te paneleve minerale, si dhe për të aplikuar një shtresë e hollë te përforcar me rrjetë për izolimin termik të ndërtesave.

KARAKTERISTIKAT

 • Nuk ka nevojë për aplikimin e një astari para aplikimit të produktit
 • Konsumi më i ulët
 • Ngjitshmëri e lartë
 • Lejon difuzionin e avujve
 • Fleksibël
 • Rezistente ndaj plasaritjeve
 • Rezistente ndaj kushteve atmosferike

FUSHA E PËRDORIMIT

Conexion Plus ngjitës me bazë çimento për ngjitjen e paneleve EPS dhe paneleve minerale ne DAST ETICS (sistemet e jashtme termoizoluese). DW CONEXION PLUS përdoret për të ngjitur panelet termoizoluese ne objektet e reja, si edhe ne ndërtesat ekzistuese që do rinovojnë fasadat me sistem termoizolues.

PROÇEDURA E APLIKIMIT

Përgatitja e sipërfaqes
DW CONEXION PLUS ka ngjitshmëri shumë të mirë ne sipërfaqe të tilla si mur, suva dhe sipërfaqe me bazë çimento të cilat duhet të jenë të lirë nga yndyrnat, bitumet, pluhuri dhe substanca të tjera që ulin forcën ngjitëse. Ngjitshmëria në llaçra ekzistuese dhe veshje boje duhet të kontrollohet para fillimit të aplikimit. Në rast të kontaminimit mikrobiologjik me kërpudha, myshk dhe alga, sipërfaqja e fasadës duhet të pastrohet me furçe metalike dhe, më pas të trajtohet me solucion kundra këtyre mikrobeve. Muret e vjetra të suvatuara, llaçrat e forta dhe sipërfaqet e bojës duhet të zmerilohen, pastaj lahen me ujë me presion dhe të lihen deri sa të thahen plotësisht.

APLIKIMI

DW CONEXION PLUS duhet derdhur në sasinë e matur e ujit të ftohtë dhe të pastër dhe trazuar me anë të një mikseri derisa një masë homogjene të përftohet. Llaçi i gatshëm duhet të aplikohet me një mistri përgjatë skajeve të panelit në një rrip prej 3 ÷ 4 cm të gjerë dhe me gjatesi prej përafërsisht. 8 cm ne disa pjesë të panelit. Pastaj menjëherë, paneli EPS duhet të fiksohet në mur me disa goditje të vogla. Llaçi i aplikuar siç duhet kur montohet, duhet të mbulojë minimumi 40% të sipërfaqes së panelit. Në rast të sipërfaqeve të suvatuara mund të aplikohet me anë të një malle të dhëmbëzuar me dhëmbë 10 – 12 mm. Panelet duhet të jenë të fiksuar fort njëri me tjetrin në mënyrë “mur tulle”. Kur panelet EPS janë montuar pas përafërsisht 3 ditësh, çdo pabarazi në nivelimet e paneleve eleminohet me letër gërryese, dhe më pas duhet të përforcohet edhe me upa plastike ose mekanike. Numri i upave duhet të jetë minimumi 4 copë për m2.

KONSUMI

Konsumi i përafërt:
Fiksimin e paneleve EPS: përafërsisht. 3.5 Kg/m2
Shtresa rrafshuese: përafërsisht 3.0 Kg/m2

PAKETIMI

CONEXION PLUS është i mbushur në thasë letre 25 Kg.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

12 muaj, kur është i ruajtur në mjedis normal dhe paketim origjinal, të mbrojtur nga ekspozimi direkt ndaj diellit dhe ngricave.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: NGJITËS POLISTEROLI DW CONEXION

Karakteristika të Përgjitshme
Ngjyra

Specification
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “NGJITËS POLISTEROLI DW CONEXION”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW 2000 NGJITËS PËR PLLAKA

DAST DW 2000 NGJITËS PËR PLLAKA

Sold by DAST
L270L680
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VESHJE DEKORATIVE GRAFITI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS ZJARRDURUES DAST

NGJITËS ZJARRDURUES DAST

Sold by DAST
L690L2,360
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO DECOR SILEX

GRAFIATO DECOR SILEX

Sold by DAST
L5,100
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT EPOFLOOR EC 08
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES AQUABLOCKER PU
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart