Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

NGJITËS POLISTEROLI THERMOKLEBER

Add your review

L700

THERMOKLEBER

Llaç i destinuar për ngjitjen e pllakave të fasadës, izolimit termik të bërë nga EPS në sistemet e fasadës së kontaktit.

Punime përgatitore
Sipërfaqja në të cilën aplikohet llaçi duhet të jetë e thatë, me pluhur, të degreasuar, mbajtës të ngarkesës, të sheshtë dhe pa mbetje që zvogëlojnë ngjitjen suva. Sipërfaqet e jashtme të ekspozuara ndaj ndikimeve atmosferike janë të mbrojtura nga reshjet dhe rrezet e diellit direkte. Para se të vendosni llaçin përgatitni sipërfaqen në përputhje me tabelën “përgatitja e sipërfaqes” më sipër.

L700

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

NGJITËS POLISTEROLI THERMOKLEBER

NGJITËS POLISTEROLI THERMOKLEBER Llaç i destinuar për ngjitjen e pllakave të fasadës, izolimit termik të bërë nga EPS në sistemet e fasadës së kontaktit.

Punime përgatitore
Sipërfaqja në të cilën aplikohet llaçi duhet të jetë e thatë, me pluhur, të degreasuar, mbajtës të ngarkesës, të sheshtë dhe pa mbetje që zvogëlojnë ngjitjen suva. Sipërfaqet e jashtme të ekspozuara ndaj ndikimeve atmosferike janë të mbrojtura nga reshjet dhe rrezet e diellit direkte. Para se të vendosni llaçin përgatitni sipërfaqen në përputhje me tabelën “përgatitja e sipërfaqes” më sipër.

Përgatitja e materialit

Shtoni përmbajtjen e qeses (25 kg) në rreth. 5.5 litra ujë të pastër dhe llokoçis deri në materiali nuk homogjenizohet plotësisht. Pas kësaj materiali i përgatitur lëreni të qëndrojë për 10 minuta dhe përzieni edhe një herë. Materiali i përgatitur në këtë mënyrë është gati për përdorim. Konsistenca sipas nevojës rregulloni duke shtuar ujë ose pluhur. Koha e hapur për llaç në një kovë është ca. 2 orë. Pastroni mjetin me ujë menjëherë pas përdorimit.

Performanca
Thermokleber Plus aplikohet në pllakat EPS në formën e një shiriti me gjerësi 5 cm dhe 2 cm të trasha në buzë të sipërfaqes së polisterolit dhe në tre vende në mes në formën e një buke. Kur ngjitni sipërfaqet e pllakave të polisterolit pllaka duhet të mbulohet me ngjitës min. 40% Për sipërfaqe të sheshta të ndezura të cilat janë vendosur pllaka termoizoluese Thermokleber Plus janë me ndihmën e një mistri të prerë mund të vendoset në të gjithë sipërfaqen e pllakës. Pllaka izolimi termik, menjëherë pas vendosjes së llaçit ngjitës, vendosur në mur.

Temperatura e funksionimit

Materiali nuk duhet të aplikohet në temperaturat e ajrit dhe substratit më poshtë + 5 ° C dhe më e lartë se 25 ° C. Llaçi i sapo aplikuar mbron nga skica, tharje shumë e shpejtë dhe acar.

Shënime speciale
Përzieni llaçin ekskluzivisht me ujë të pastër dhe pa shtuar aditivë. Pastroni pajisjet dhe mjetet me ujë menjëherë pas përdorimit.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: NGJITËS POLISTEROLI THERMOKLEBER


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “NGJITËS POLISTEROLI THERMOKLEBER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL SKYLITE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO SILIKONI CONNI - KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BASHKUES GJATËSOR PËR PROFIL CD
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K3
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

LESH GURI NATURBOARD VENTACUSTO

Sold by Knauf
L480L27,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË AKUSTIKE CLEANEO KNAUF
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart