Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Siliko ngjitës i fortë MONTAGEKIT UNIVERSAL

L990

Ngjitës montimi tepër i fortë, pa tretës i bazuar në dispersion akrilik.

VETITË

 • Fortësi shumë e lartë e lidhjes përfundimtare
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Mbushje
 • Veçanërisht për ambientet e brendshme
 • Pa tretës
 • Përherë elastike
 • I zbatueshëm në mënyrë universale
 • I përshtatshëm për sipërfaqe të pabarabarta
 • E korrigjueshme
 • Rezistent ndaj lagështirës
 • Rezistent ndaj temperaturës
 • Kthehu në fillim

L990

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Siliko ngjitës i fortë MONTAGEKIT UNIVERSAL

Siliko ngjitës i fortë MONTAGEKIT UNIVERSAL

Ngjitës montimi tepër i fortë, pa tretës i bazuar në dispersion akrilik.

VETITË

 • Fortësi shumë e lartë e lidhjes përfundimtare
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Mbushje
 • Veçanërisht për ambientet e brendshme
 • Pa tretës
 • Përherë elastike
 • I zbatueshëm në mënyrë universale
 • I përshtatshëm për sipërfaqe të pabarabarta
 • E korrigjueshme
 • Rezistent ndaj lagështirës
 • Rezistent ndaj temperaturës
 • Kthehu në fillim

ÇFARË BËN?

TË PËRSHTATSHME PËR:

I përshtatshëm për montimin e të gjitha llojeve të materialeve (ndërtimit) si druri, guri, betoni, metali, shumë sintetike dhe shkumë polistireni poroze në sipërfaqe (poroze) prej guri, betoni, druri, suvaje, muri të thatë etj. Gjithashtu shumë i përshtatshëm për ngjitje sipërfaqësore , përmirëson forcën fillestare të lidhjes. Shumë i përshtatshëm për montimin e kornizave të drurit, dërrasave të skajit, pragjeve të dyerve, dërrasave (druri / plastikës), dërrasave, parvazeve të dritareve, pllakave qeramike, dërrasave ndërtimore, mureve të thata, shiritave druri, çarçafëve mbulues muri, paneleve, izolimit, dërrasave të buta dhe të forta, paneleve, pragjeve , targat e emrave, numrat e shtëpive, grepa për pezullim, kanale, priza elektrike dhe kuti elektrike. I përshtatshëm edhe për materiale dekorimi, si zbukurime dhe formacione në suva, poliuretani dhe shkumë polistireni.

JO I PËRSHTATSHËM PËR:

I papërshtatshëm për PE, PP, PTFE, bitum, pasqyra, gurë natyralë, vende me lagështi të përhershme dhe për ngjitjen e një materiali jo poroz në një nënshtresë jo poroze. Gjatë ngjitjes së plastikës, kryeni gjithmonë fillimisht një test ngjitjeje. Ngjitja në plastikë mund të ndryshojë në varësi të llojit të sintetikës dhe cilësisë së plastikës.

Kushtet e punës

Aplikohet vetëm në temperaturat ndërmjet +5 °C dhe +40 °C.

Kërkesat sipërfaqësore

Të dyja pjesët duhet të jenë të thata, të pastra dhe pa pluhur dhe yndyrë. Njëra nga dy pjesët duhet të jetë poroze (absorbuese).

Mjetet

Përdorni thikë stuko ose shpatull për të aplikuar. Nëse është e nevojshme, përdorni një çekiç gome për të goditur lehtë. Për ngjitjen e sipërfaqes përdorni një shpërndarës ngjitës (2 mm).

Përgatitja e produktit

Përpara se të përdorni fishekun e hapur në pjesën e sipërme duke prerë thithkën plastike sipër fillit me një thikë të mprehtë. Fiksoni grykën në fishek dhe prisni në një kënd me diametrin e dëshiruar.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Videos: Siliko ngjitës i fortë MONTAGEKIT UNIVERSAL

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Siliko ngjitës i fortë MONTAGEKIT UNIVERSAL”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Stuko Pllakash PRESTIGE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Beton contact

Beton contact

Sold by Bojra Tirana
L3,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Fshesë me korrent Ingco VC14122
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI TURTLE WAX CARNAUBA
PASTE LUCIDIMI TURTLE WAX CARNAUBA
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Grafiato dekorative Silicat Putz
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES REVINX (THES+BIDON)
HIDROIZOLUES REVINX (THES+BIDON)
Siliko ngjitës i fortë MONTAGEKIT UNIVERSAL
Siliko ngjitës i fortë MONTAGEKIT UNIVERSAL
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart