Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Silikon me ngjitje të fortë MONTAGEKIT

L990

Ngjitës montimi tepër i fortë, pa tretës i bazuar në dispersion akrilik me një forcë lidhjeje fillestare jashtëzakonisht të lartë.

VETITË

 • Fortësia fillestare jashtëzakonisht e lartë: 120 kg/m²
 • Fortësi shumë e lartë e lidhjes përfundimtare
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Mbushje
 • Veçanërisht për ambientet e brendshme
 • Pa tretës
 • Përherë elastike
 • I zbatueshëm në mënyrë universale
 • I përshtatshëm për sipërfaqe të pabarabarta
 • E korrigjueshme
 • Rezistent ndaj lagështirës
 • Rezistent ndaj temperaturës
 • Kthehu në fillim

L990

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Silikon me ngjitje të fortë MONTAGEKIT

Silikon me ngjitje të fortë MONTAGEKIT

Ngjitës montimi tepër i fortë, pa tretës i bazuar në dispersion akrilik me një forcë lidhjeje fillestare jashtëzakonisht të lartë.

VETITË

 • Fortësia fillestare jashtëzakonisht e lartë: 120 kg/m²
 • Fortësi shumë e lartë e lidhjes përfundimtare
 • Lehtë për t’u aplikuar
 • Mbushje
 • Veçanërisht për ambientet e brendshme
 • Pa tretës
 • Përherë elastike
 • I zbatueshëm në mënyrë universale
 • I përshtatshëm për sipërfaqe të pabarabarta
 • E korrigjueshme
 • Rezistent ndaj lagështirës
 • Rezistent ndaj temperaturës
 • Kthehu në fillim

ÇFARË BËN?

TË PËRSHTATSHME PËR:

I përshtatshëm për montimin e të gjitha llojeve të materialeve (ndërtimit) si druri, guri, betoni, metali, shumë sintetike dhe shkumë polistireni poroze në sipërfaqe (poroze) prej guri, betoni, druri, suvaje, muri të thatë etj. Gjithashtu shumë i përshtatshëm për ngjitje sipërfaqësore , përmirëson forcën fillestare të lidhjes. Shumë i përshtatshëm për montimin e kornizave të drurit, dërrasave të skajit, pragjeve të dyerve, dërrasave (druri / plastikës), dërrasave, parvazeve të dritareve, pllakave qeramike, dërrasave ndërtimore, mureve të thata, shiritave druri, çarçafëve mbulues muri, paneleve, izolimit, dërrasave të buta dhe të forta, paneleve, pragjeve , targat e emrave, numrat e shtëpive, grepa për pezullim, kanale, priza elektrike dhe kuti elektrike. I përshtatshëm edhe për materiale dekorimi, si zbukurime dhe formacione në suva, poliuretani dhe shkumë polistireni.

JO I PËRSHTATSHËM PËR:

I papërshtatshëm për PE, PP, PTFE, bitum, pasqyra, gurë natyralë, vende me lagështi të përhershme dhe për ngjitjen e një materiali jo poroz në një nënshtresë jo poroze. Gjatë ngjitjes së plastikës, kryeni gjithmonë fillimisht një test ngjitjeje. Ngjitja në plastikë mund të ndryshojë në varësi të llojit të sintetikës dhe cilësisë së plastikës.

PARA PËRDORIMI:

Kushtet e punës
Aplikohet vetëm në temperaturat ndërmjet +5 °C dhe +40 °C.

Kërkesat sipërfaqësore

Të dyja pjesët duhet të jenë të thata, të pastra dhe pa pluhur dhe yndyrë. Njëra nga dy pjesët duhet të jetë poroze (absorbuese).

Mjetet

Përdorni thikë stuko ose shpatull për të aplikuar. Nëse është e nevojshme, përdorni një çekiç gome për të goditur lehtë. Për ngjitjen e sipërfaqes përdorni një shpërndarës ngjitës (2 mm).

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

Videos: Silikon me ngjitje të fortë MONTAGEKIT

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Silikon me ngjitje të fortë MONTAGEKIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Mprehese zinxhiri automatike 4499910
Mprehese zinxhiri automatike 4499910
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES KRAFT Hydroguard FLEX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Biadeziv i dyanshëm për makina
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI PER DISQE ALUMINI
PASTE LUCIDIMI PER DISQE ALUMINI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1700W LAVOR ONE 120
Added to wishlistRemoved from wishlist 2
Add to compare
MASKË PROFESIONALE PËR LYERJE
Silikon me ngjitje të fortë MONTAGEKIT
Silikon me ngjitje të fortë MONTAGEKIT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart