Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Silikon montimi transparent MONTAGEKIT

L990

 • 100% transparente (pas tharjes)
 • Fortësi e lartë e lidhjes përfundimtare
 • Lehtë për tu aplikuar
 • Mbushje
 • Veçanërisht për ambientet e brendshme
 • Pa tretës
 • Përherë elastike
 • Universalisht i zbatueshëm
 • I përshtatshëm për sipërfaqe të pabarabarta
 • E korrigjueshme
 • Rezistent ndaj lagështirës
 • Rezistent ndaj temperaturës
 • Me grykë që mbyllet

L990

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Silikon montimi transparent MONTAGEKIT

Silikon montimi transparent MONTAGEKIT

VETITË

 • 100% transparente (pas tharjes)
 • Fortësi e lartë e lidhjes përfundimtare
 • Lehtë për tu aplikuar
 • Mbushje
 • Veçanërisht për ambientet e brendshme
 • Pa tretës
 • Përherë elastike
 • Universalisht i zbatueshëm
 • I përshtatshëm për sipërfaqe të pabarabarta
 • E korrigjueshme
 • Rezistent ndaj lagështirës
 • Rezistent ndaj temperaturës
 • Me grykë që mbyllet
 • Kthehu në fillim

ÇFARË BËN?

TË PËRSHTATSHME PËR:

Ideale për montimin e të gjitha llojeve të materialeve (ndërtimit), të tilla si druri, guri, betoni, metali, shumë sintetikë, gips dhe shkumë polistireni në sipërfaqe (poroze) si betoni, guri, suva, dru dhe chipboard. Shumë i përshtatshëm për të ngjitur, p.sh., kornizë druri, dërrasa skaji, pragjet e dyerve, pragjet e dritareve, dërrasat e ndërtimit, panelet, llapat, shiritat e drurit, kanalet, pllakat e emrave, numrat e shtëpive, fletët e mbulimit të murit, panelet, pragjet, pllakat qeramike, bazat dhe pajisjet elektrike kutitë. Gjithashtu shumë i përshtatshëm për materiale dekorimi, si zbukurime dhe tehe dekorative në suva/polistiren/poliuretani, pllaka emri, grepa varëse. Gjithashtu jashtëzakonisht i përshtatshëm për ngjitje sipërfaqësore.

JO I PËRSHTATSHËM PËR:

Jo i përshtatshëm për fiksimin e një materiali jo poroz në një nënshtresë jo poroze. Jo i përshtatshëm për polietileni (PE), polipropilen (PP), PTFE, bitum, pasqyra, gurë natyralë dhe në vende me lagështi të përhershme.

PARA PËRDORIMIT:

Kushtet e punës
Përdoreni vetëm në temperatura mbi +5 °C.

Kërkesat sipërfaqësore

Të dyja pjesët duhet të jenë të thata, të pastra dhe pa pluhur dhe yndyrë. Njëra nga dy pjesët duhet të jetë poroze (absorbuese).

Mjetet

Përdorni thikë stuko ose shpatull për të aplikuar. Nëse është e nevojshme, përdorni një çekiç gome për të goditur lehtë. Për ngjitjen e sipërfaqes përdorni një shpërndarës ngjitës (2 mm).

Përgatitja e produktit

Përpara se të përdorni fishekun e hapur në pjesën e sipërme duke prerë thithkën plastike sipër fillit me një thikë të mprehtë. Fiksoni grykën në fishek dhe prisni në një kënd me diametrin e dëshiruar.

Mbulimi

Fletët dhe panelet e mbulimit të murit: rreth 5-8 m²/kg në varësi të peshës së materialit. Llokoçi, dërrasat e skajit dhe korniza druri: rreth 4-6 m²/kg sipërfaqe e ngjitur.

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Silikon montimi transparent MONTAGEKIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO AKRILIKE DUROSTICK Stucofix-P
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak 1K ujor për mikrocimento

Llak 1K ujor për mikrocimento

Sold by Bojra Tirana
L2,400L10,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SFUNGJER LUCIDIMI (WHITE - LOW ABRASIVE)
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LAVAZH 1200 W + AKSESORE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Astar Muri Dur Aqua White
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SPRAJT PËRBËRJE GOME PËR DISQE BARDHE
SPRAJT PËRBËRJE GOME PËR DISQE BARDHE
Silikon montimi transparent MONTAGEKIT
Silikon montimi transparent MONTAGEKIT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart