Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Stuko patinimi ULTRAFINISH

L540

Pamja: Pluhur
Paketimi: Thes letre 15 kg
Ngjyra: E bardhë
Kokrrizimi: 0.1 mm
Trashësia e aplikimit: 3 mm
Magazinimi: Të ruhet në vënde të thata mbi paleta druri
Koha e magazinimit: 12 muaj nga data e prodhimit
Masa vëllimiore: 1300 gr/m3
Ujë për përzierje: 4.5-5 litra ujë për 15 kg
Temperatura e aplikimit: +5°C deri në +35°C
Djegshmeria: I padjegshem
Konsumi: 1.2 kg/m2/mm

L540

Sold by
Dekoll
@ Dekoll
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Stuko patinimi ULTRAFINISH

Stuko patinimi ULTRAFINISH  kundra lagështirës me bazë çimento të bardhë, e përbërë nga gëlqere e hidratuar, rërë mermeri të cilësisë së lartë, rezina sintetike specilale dhe aditivë specifikë. Karakterizohet nga një punueshmëri e shkëlqyer, hapje shumë e mirë si në sipërfaqe horizontale ashtu dhe vertikale. Lejohet aplikimi deri në 3 mm trashësi. Pas fërkimit me letër smerile jep një rifiniture të lëmuar.

Aplikimi

Përdoret për stukimin e mureve dhe tavaneve në siperfaqet e betonit, karton gips dhe në suva, për ambjente të jashtme dhe të brëndshme. Stukoja e patinimit duhet të aplikohet në temperaturë nga +5°C deri në +35°C.

PERGATITJEA E BAZAMENTIT

Bazamenti duhet të jetë i paster pa pluhura, vajra, bojra apo mbetje të cilat bëhen pengesë në lidhjen midis shtresave. Pastrimi i bazamentit bëhet në mënyre mekanike ose manuale. Nëse suporti ka disnivele të mëdha atëhere duhet të bëhet nivelimi i tij. Para aplikimit suporti laget me ujë.

PERGATITJEA E PRODUKTIT

Përzjeni 4.5-5 litra ujë me një thes 15 kg produkt me përzierës elekrik më numër të vogël rrotullimesh, derisa të arrihet një masë homogjene dhe pa kokrriza. Lëreni produktin në qetësi për 5 min dhe përzjejeni përsëri përpara përdorimit. Aplikoni produktin me një mallë inoksi dhe bëni nivelimin e saj, në një trashësi prej 3 mm. Kushtet atmosferike ndikojne në kohën e tharjes së produktit.

PDF:

ULTRAFINISH

Njihuni me produktet tona Dekoll

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Stuko patinimi ULTRAFINISH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Rrjetë përforcuese për sisteme termoizolimi
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Grafiato 3R me thas

Grafiato 3R me thas

Sold by Dekoll
L1,250
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
grafiato-1-5v-me-thas

Grafiato 1.5V me thas

Sold by Dekoll
L1,020
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO E LENGSHME

GRAFIATO E LENGSHME

Sold by Dekoll
L3,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës pllakash ADESIFLEX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llaç pluhur MORTAR M5
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart