Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Veshje mikroçimentoje PLANOCOLOR TERRA

L4,700

Veshje mikroçimento me një përbërës me rezistencë të lartë, pa përbërës të dëmshëm për përdoruesit dhe mjedisin. Aplikohet në dysheme dhe mure brenda dhe jashtë. I përshtatshëm për banjat dhe zonat që lagen shpesh, pas aplikimit të membranës hidroizoluese të pajtueshme si SC ELASTIC, SC ELASTIC EASY ose SC 200 PENETRATE. Në dysheme aplikohet në 2 – 3 shtresa me inkorporim NOVAMIX FIBERGLASS NET, në një trashësi minimale 2 mm. E disponueshme në bazë të bardhë e cila është e përzier me pigmente NOVACOLOR DESIGN TERRA.

  • Konsumi: 1,4 kg/m²/mm trashësi
  • Paketimi: Qese letre 20 kg
  • Paleta: 1200 kg

L4,700

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Veshje mikroçimentoje PLANOCOLOR TERRA

Veshje mikroçimentoje PLANOCOLOR TERRA

Veshje mikroçimento me një përbërës me rezistencë të lartë, pa përbërës të dëmshëm për përdoruesit dhe mjedisin. Aplikohet në dysheme dhe mure brenda dhe jashtë. I përshtatshëm për banjat dhe zonat që lagen shpesh, pas aplikimit të membranës hidroizoluese të pajtueshme si SC ELASTIC, SC ELASTIC EASY ose SC 200 PENETRATE. Në dysheme aplikohet në 2 – 3 shtresa me inkorporim NOVAMIX FIBERGLASS NET, në një trashësi minimale 2 mm. E disponueshme në bazë të bardhë e cila është e përzier me pigmente NOVACOLOR DESIGN TERRA.

  • Konsumi: 1,4 kg/m²/mm trashësi
  • Paketimi: Qese letre 20 kg
  • Paleta: 1200 kg

Përgatitja e substratit:

Nënshtresat me bazë çimento duhet të jenë kompakte, të niveluara, të pastra, pa yndyrë, vaj, mbetje dhe çdo substancë që mund të rrezikojë ngjitjen e PLANOCOLOR PREMIUM TERRA.
Mbulesat ekzistuese të dyshemesë dhe/ose mureve nga pllaka qeramike, mermeri, mozaikë, etj., ato duhet të fiksohen mirë në nënshtresë dhe pa mbetje që mund të ndikojnë në ngjitjen. Nëse është e nevojshme, pastroni sipërfaqen në varësi të llojit të papastërtisë së sipërfaqes me PASTRIMIN ALCALINE ose CLEAN ACID dhe shpëlajeni me ujë të pastër. Përpara shtrimit të materialit, aplikoni paraprakisht astarin akrilik kuarc PLANO CONTACT FAST. Veshja vijon pasi abetarja të jetë tharë plotësisht.

Përgatitja e përzierjes:

Për të marrë ngjyrën e dëshiruar, boja duhet të shtohet në ujë dhe të homogjenizohet. Më pas përzieni përmbajtjen e qeses PLANOCOLOR PREMIUM TERRA me një mikser elektrik me shpejtësi të ulët për të paktën 3-5 minuta. Produkti është gati për përdorim.

 

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Veshje mikroçimentoje PLANOCOLOR TERRA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë Silikoni Alpen Silicon S47
- 21%
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROMAT O2 DEUTSCHCOLOR

HIDROMAT O2 DEUTSCHCOLOR

Sold by Bojra Tirana
Çmimi origjinal qe: L2,520.Çmimi i tanishëm është: L2,000.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak i bardhë poliuretani Bruck 535
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Pompe Lavazhi 1800W SMART PLUS 130
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak betoni MAPECRETE LI HARDENER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SFUNGJER (TAMPON) LUCIDIMI MEDIUM
SFUNGJER (TAMPON) LUCIDIMI MEDIUM
Veshje mikroçimentoje PLANOCOLOR TERRA
Veshje mikroçimentoje PLANOCOLOR TERRA
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart