Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER

L500L4,500

VIVE PRIMER

100% akrilik për bojrat emulsion është një astar gjysëm transparentë me bazë uji për bojra plastike dhe akrilike. Është i përshtatshëm për sipërfaqet e brendshme dhe të jashtme nga suva, betoni dhe muret e patinuara me stuko. Ka ngjitje dhe depërtim shumë të mirë, elasticitet dhe qëndrueshmëri të madhe ndaj sipërfaqeve alkaline, duke e lidhur sipërfaqen në mënyrë efektive. Zbatohet lehtë dhe ka shpejtësi të lartë përhapjeje. Lehtëson punueshmërinë dhe siguron një sipërfaqe uniforme të veshjes përfundimtare. Availableshtë në dispozicion në paketimet 750ml, 3lt dhe 10lt.

SKU: N/A Tags: ,

L500L4,500

Sold by
Vivechrom
@ vivechrom.albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER

ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER

ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER 100% akrilik për bojrat emulsion është një astar gjysëm transparentë me bazë uji për bojra plastike dhe akrilike. Është i përshtatshëm për sipërfaqet e brendshme dhe të jashtme nga suva, betoni dhe muret e patinuara me stuko. Ka ngjitje dhe depërtim shumë të mirë, elasticitet dhe qëndrueshmëri të madhe ndaj sipërfaqeve alkaline, duke e lidhur sipërfaqen në mënyrë efektive. Zbatohet lehtë dhe ka shpejtësi të lartë përhapjeje. Lehtëson punueshmërinë dhe siguron një sipërfaqe uniforme të veshjes përfundimtare. Availableshtë në dispozicion në paketimet 750ml, 3lt dhe 10lt.

Përshkrimi i aplikimit
Aplikoni me Rul ,Furçë, Armë spërkatëse

Përgatitja e sipërfaqeve

Sipërfaqet duhet të jenë të pastra, të thata dhe të pastra nga të gjitha materialet e dëmtuara dhe ngjitëse të dobëta, papastërtitë, yndyrat dhe kripërat. Lëmimi i thatë, fërkimi i filmit të bojës së thatë do të shkaktojë pluhur dhe / ose gazra të rrezikshëm. Lëmimi / rrafshimi i lagësht duhet të përdoret kudo që është e mundur. Nëse ekspozimi nuk mund të shmanget me sigurimin e ventilimit lokal të shkarkimit, duhet të përdoren pajisje të përshtatshme mbrojtëse të frymëmarrjes. Për të mbushur dhe veshur sipërfaqet: Përdorni NEOPAL STUCCO.

Aplikimi

 • Holloni me ujë të pastër 300-400% dhe përzieni mirë para përdorimit.
 • Në çdo rast, produkti duhet të hollohet në raport 1 pjesë VIVE PRIMER me 3-4 pjesë ujë të pastër në mënyrë që të bëhet depërtojnë dhe verbojnë sipërfaqen në thellësi, pa krijuar një film shkëlqimi.
 • Vendosni 1 shtresë VIVE PRIMER.
 • Siguroni ventilim të mirë gjatë aplikimit dhe tharjes.
 • Vendosni bojën dhe lëreni të thahet në temperatura midis 10 ° C dhe 35 ° C

Specifikime

 • Lloji: 100% astar akrilik me bazë uji.
 • Metoda e aplikimit: Rul, furçë ose llak pa ajër.
 • Rrallimi: 300 – 400% me ujë të pastër.
 • Shkalla e përhapjes: Rreth 15-20m² për litër për shtresë në sipërfaqet e përgatitura më parë, në varësi të përqindja e hollimit dhe thithjes së sipërfaqes.
 • Koha e tharjes: E prekni të thatë pas më pak se 1 orë dhe e rigjenjoni pas 2-3 orësh. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia, temperatura).
 • Magazinimi: Ruhet midis 5 ° C dhe 40 ° C

Njihuni me produktet tona VIVECHROM

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER

Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ASTAR AKRILIK VIVE PRIMER”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË TEMPERATURE RADIATER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË AKRILIKE - VIVE ACRYLIC

BOJË AKRILIKE – VIVE ACRYLIC

Sold by Vivechrom
L600L4,800
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO VIVECHROM TOP ACRYLIC
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ANTIRUXHO SHASIE CHASSICOAT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIVECRYL SILICONE ECO - BOJË SILIKONI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KATALIT BOJËRASH VIVEHARD
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart