Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PASTRUES PER DISQE FRENASH AREXONS

L740

 • Produkt për pastrimin e tambureve, disqeve dhe nofullave të frenave ku gjithashtu lejon pastrimin e mbërthyesve të brendshëm të frenave pa i çmontuar ato, duke kursyer shumë kohë.
 • Shkrin dhe largon shpejt grasot, vajin dhe papastërtitë pa lënë mbetje dhe gjithashtu parandalon shpërndarjen e rrezikshme të pluhurit në ajër nga veprimi gërryes i ferrotave të frenave.
 • I përshtatshëm për pastrimin e të gjitha objekteve dhe sipërfaqeve metalike, kontakteve elektrike dhe pajisjeve elektrike në përgjithësi.
 • Nuk i gërryen metalet.

L740

@ Ardit Luzi
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PASTRUES PER DISQE FRENASH AREXONS

PASTRUES PER DISQE FRENASH AREXONS

 • Produkt për pastrimin e tambureve, disqeve dhe nofullave të frenave ku gjithashtu lejon pastrimin e mbërthyesve të brendshëm të frenave pa i çmontuar ato, duke kursyer shumë kohë.
 • Shkrin dhe largon shpejt grasot, vajin dhe papastërtitë pa lënë mbetje dhe gjithashtu parandalon shpërndarjen e rrezikshme të pluhurit në ajër nga veprimi gërryes i ferrotave të frenave.
 • I përshtatshëm për pastrimin e të gjitha objekteve dhe sipërfaqeve metalike, kontakteve elektrike dhe pajisjeve elektrike në përgjithësi.
 • Nuk i gërryen metalet.

FUSHAT E PËRDORIMIT

 • Aplikohet për pastrimin metaleve në përgjithësi dhe tek frenat e makinave.
 • Produkti është i përshtatshëm për degrasatimin e pjesëve metalike, kushinetave, bokollave, kunjave, bashkuesve me fileta, etj.

TIPARET TEKNIKE

 • Pa ngjyrë
 • Erë tipike

MËNYRA E PËRDORIMIT

 • Sprucojeni direkt në sipërfaqen që duhet pastruar dhe lëreni të veprojë për disa çaste.
 • Veprimin e pastrimit mund ta përmirësoni duke i pastruar pjesët me një pecetë të butë.
 • Të thahet me ajër të kompresuar.
 • Në rastin e papastërtive nga depozitimet e karbonit ose papastërtitë veçanërisht rezistente, përsëriteni trajtimin deri sa të merrni rezultatin e dëshiruar.

Kujdes:

 • Para trajtimit në pajisje ose makineri elektrike duhet që t’i shkëpusni ato nga tensioni.
 • Mos e aplikoni në pjesët e lyera me bojë.

RUAJTJA

 • Në paketim të pahapur, në temperaturë ambienti dhe larg rrezeve të diellit mund të ruhet të paktën 3 vjet.

PARALAJMËRIME

 • Produkti është lehtësisht i ndezshëm.
 • Mos e aplikoni në pajisje/ makineri elektrike që janë të kyçura në tension dhe po ashtu nuk aplikohet edhe të sipërfaqe të nxehta.

PAKETIMI

 • Spray
 • Sasia: 500ml
Informazioni di prodotto
IMMAGINE CODICE PRODOTTO/NOME EAN PZ
Pulitore freni & metalli 500 ml 8163 – Pulitore freni & metalli 500 ml 8002565081625 12

 

Njihuni me produktet tona AUTO ARDITI

Media Sociale INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PASTRUES PER DISQE FRENASH AREXONS”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SOLUCION XHAMI K2 NUTA PRO 1L
SOLUCION XHAMI K2 NUTA PRO 1L
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TAPET VOLVO S60 4-COPË 2000-2010
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AROMATIK MAKINE AREON GEL Black Crystal GCK12
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHTRESA MOKETI VW TIGUAN 2007-2016
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHTRESE BAGAZHI BMW SERIA-5 (F11) 2011-2017
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TAPET VOLVO S60 4-COPË 2000-2010
PASTRUES PER DISQE FRENASH AREXONS
PASTRUES PER DISQE FRENASH AREXONS
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart