Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PETRONAS ALBANIA

KUSH JEMI NE
PETRONAS Lubricants International (PLI) është dega globale e prodhimit dhe marketingut të lubrifikantëve të PETRONAS, korporatës kombëtare të naftës në Malajzi.

E themeluar në vitin 2008, PETRONAS Lubricants International prodhon dhe tregton një gamë të plotë të produkteve lubrifikante automobilistike dhe industriale me cilësi të lartë në mbi 100 tregje në mbarë botën.

Me seli në Kuala Lumpur, PLI ka mbi 30 zyra marketingu në 28 vende, të menaxhuara përmes zyrave rajonale në Kuala Lumpur, Pekin, Torino, Belo Horizonte, Çikago dhe Durban.

PETRONAS Lubricants International është burimi teknik pas Partneritetit Teknik të PETRONAS me Ekipin e Formulës 1 të MERCEDES AMG PETRONAS dhe është përgjegjës për projektimin, zhvillimin dhe shpërndarjen e Fluid Technology Solutions™ – me lubrifikantë të personalizuar, karburant dhe lëngje transmetimi për të fuqizuar Argjendin Shigjeta

Aktualisht e renditur ndër 10 më të mirat, PLI po drejton një axhendë agresive të rritjes së biznesit për të siguruar pozicionin e saj si një kompani lider globale lubrifikante në ballë të industrisë.

Categories
  • All
  • Favorite
  • Popular
  • Most rated
  • Expired
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SOLUCION DISQESH DURANCE WHEEL SHINE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI ULTRA GLOSS WAX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI PER SIPERFAQE TE KROMUARA
PASTE LUCIDIMI PER SIPERFAQE TE KROMUARA
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PASTE PER GERVISHTJE SCRATCH REMOVER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SOLUCION LUCIDIMI FAST WAX
Show next
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart