Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Bojë 100% akrilike ACRYLAN

Add your review

L6,500

Bojë e shkëlqyer emulsioni akrilike e pastër për përdorim të jashtëm bazuar në rrëshirë akrilike 100%. Ofron bardhësi superiore, fuqi të madhe fshehjeje, shpejtësi të pakrahasueshme përhapjeje dhe qëndrueshmëri të jashtëzakonshme ndaj larjes së shpeshtë dhe kushteve të pafavorshme të motit. Ka veti shumë të mira niveluese dhe krijon një sipërfaqe të lëmuar të sheshtë me përshkueshmëri të lartë avulli. Acrylan mund të aplikohet në sipërfaqe të vjetra ose të reja të përgatitura siç duhet si suva, betoni, druri, gipsi, etj.

• Bojë e ftohtë 100% akrilike e certifikuar
• Performancë dhe mbulim të shkëlqyer
• Rezistencë e shkëlqyer ndaj kushteve të pafavorshme të motit
• Nuanca HD të përmirësuara posaçërisht për qëndrueshmëri maksimale

Acrylan është një certifikatë nga Universiteti i Athinës, departamenti i fizikës si një bojë e ftohtë e karakterizuar nga vlera e lartë e reflektimit diellor (SR), emetimi i lartë infra të kuqe (ε) dhe vlera e indeksit të lartë të reflektimit (SRI).

NGJYRAT

E disponueshme në të bardhë dhe nuanca të pakufizuara përmes Sistemit të Ngjyrosjes Vitex.

L6,500

Sold by
Bojra Siel
@ Fatma Alushaj
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Bojë 100% akrilike ACRYLAN

Bojë 100% akrilike ACRYLAN

Bojë e shkëlqyer emulsioni akrilike e pastër për përdorim të jashtëm bazuar në rrëshirë akrilike 100%. Ofron bardhësi superiore, fuqi të madhe fshehjeje, shpejtësi të pakrahasueshme përhapjeje dhe qëndrueshmëri të jashtëzakonshme ndaj larjes së shpeshtë dhe kushteve të pafavorshme të motit. Ka veti shumë të mira niveluese dhe krijon një sipërfaqe të lëmuar të sheshtë me përshkueshmëri të lartë avulli. Acrylan mund të aplikohet në sipërfaqe të vjetra ose të reja të përgatitura siç duhet si suva, betoni, druri, gipsi, etj.

• Bojë e ftohtë 100% akrilike e certifikuar
• Performancë dhe mbulim të shkëlqyer
• Rezistencë e shkëlqyer ndaj kushteve të pafavorshme të motit
• Nuanca HD të përmirësuara posaçërisht për qëndrueshmëri maksimale

Acrylan është një certifikatë nga Universiteti i Athinës, departamenti i fizikës si një bojë e ftohtë e karakterizuar nga vlera e lartë e reflektimit diellor (SR), emetimi i lartë infra të kuqe (ε) dhe vlera e indeksit të lartë të reflektimit (SRI).

NGJYRAT

E disponueshme në të bardhë dhe nuanca të pakufizuara përmes Sistemit të Ngjyrosjes Vitex.

PËRGATITJA E SIPËRFAQËSISË

Sipërfaqet duhet të jenë të lëmuara, të pastra dhe të thata, pa yndyrë, pluhur, bojë të lirshme ose të shkrirë. Për të mbushur çdo çarje ose vrimë përdorni stuko akrilike. Sipërfaqet e mbuluara më parë me bojëra uji ose distemperë (larëse gëlqereje ose e bardhë tavani) duhet të pastrohen me Acrylan Unco Eco, Durovit ose Vitosin. Sipërfaqet e reja të suvasë, betonit, çimentos, kartonit të gipsit, etj. duhet të pastrohen fillimisht me Acrylan Unco Eco ose Durovit. Për errësirë ​​maksimale në nuancat përfundimtare të errëta dhe intensive (si blu, e kuqe dhe e verdhë), rekomandohet të aplikoni një shtresë PreColor Primer me ngjyrë – në varësi të nuancës përfundimtare – përmes sistemit të ngjyrosjes Vitex.

APLIKIMI

Përziejini mirë përpara përdorimit. Aplikoni dy shtresa me rul, furçë ose pistoletë spërkatës pa ajër të holluar 0-10% me ujë. Mos aplikoni në temperaturë nën 5°C, mbi 35°C dhe/ose lagështi relative mbi 70%. Shmangni aplikimin kur priten reshje shiu ose ngrica në 48 orët e ardhshme. Tharja me prekje pas 30-60 minutash dhe mund të rilyhet pas 3-4 orësh. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia dhe temperatura). Lëreni të paktën 3 javë përpara se të pastroni dhe lani sipërfaqet e sapolyera me Acrylan. Lani butësisht me ujë duke përdorur një sfungjer të butë. Në rast të njollave të këqija, përdorni një detergjent të butë pa ngjyrë ose ujë me sapun. Mjetet duhet të pastrohen menjëherë pas përdorimit me ujë dhe nëse është e nevojshme me ujë me sapun ose detergjent.

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona VITEX

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: Bojë 100% akrilike ACRYLAN


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bojë 100% akrilike ACRYLAN”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

- 10%
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SUPER NEOPAL – Bojë Plastike

BOJË PLASTIKE SUPER NEOPAL

Sold by Bojra Siel
Çmimi origjinal qe: L5,000.Çmimi i tanishëm është: L4,500.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË AKRILIKE - VIVECRYL ECO
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart