Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Bojë antivirale VITEX WITH VAIRO

Add your review

L11,500

 • Bojë e testuar kundër virusit korona SARS-CoV2 me aktivitet antiviral > 99,9% (3 orë kontakt)* në sipërfaqet e lyera
 • Teknologjia e kujdesit shëndetësor VAIRO
 • Aktivitet antiviral, antibakterial & antifungal
 • Mbarimi i lëvozhgës së vezës
 • IAC GOLD, A+ Cilësia e ajrit të brendshëm
 • Heqja e lehtë e njollave
 • Rezistenca ndaj larjes së shpeshtë të klasës 1 sipas EN 13300/ISO 11998
 • Fuqia fshehëse prej 98% me një shkallë përhapjeje prej 15,6 m²/L sipas ISO 6504-3

L11,500

Sold by
Vitex
@ Anxhel Xoxa
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Bojë antivirale VITEX WITH VAIRO

Bojë antivirale VITEX WITH VAIRO

VITEX with VAIRO është një bojë muri emulsioni antivirale – antibakteriale e lëvozhgës së vezës për përdorim të brendshëm. Për shkak të teknologjisë së saj inovative, filmi i bojës së thatë ka mbrojtje kundër transmetimit të virusit dhe pengon rritjen e baktereve në të. Teknologjia VAIRO Healthcare bazohet në përbërje ku jonet e argjendit të kapsuluara siç duhet në matrica inorganike dhe përbërës të tjerë përforcues çojnë në çlirim të kontrolluar jo vetëm në kushte të lagështa, por edhe në kushte të thata. Për më tepër, ajo shpalos një sipërfaqe të rrëshqitshme të veshjes hidrofile të modifikuar siç duhet, e cila rezulton e papërshtatshme për viruset dhe bakteret dhe rrit më tej aktivitetin antiviral-antibakterial.

Aktiviteti antiviral dhe antibakterial i testuar sipas ISO 21702, ISO 22196 dhe udhëzimeve të OECD për efikasitetin e artikullit të trajtuar me biocide (ENV-JM-MONO (2018)20) me reduktim mikrobial me 99 – 99,99%. Muret e lyera me VITEX me VAIRO ofrojnë mbrojtje kundër Staphylococcus aureus rezistent ndaj Meticilinës, Acinetobacter baumannii, Enterococcus rezistent ndaj Vankomicinës, E.Coli, St.Aureus, Pseudomonas Aeruginosa, Enterococcus Hirae, virusi Klebsiella u3 Coronaa1, HuoCorona1. virusi 229E, virusi i njeriut Corona SARS-CoV2, virusi phi6, virusi MS2 të cilët përdoren si zëvendësues për shumë viruse të mbështjellur dhe jo të mbështjellë, në disa kushte.

Për më tepër, i projektuar me teknologjinë e mbrojtjes së sipërfaqes, filmi i bojës ka rezistencë ndaj thithjes së njollave të zakonshme shtëpiake duke e bërë më të lehtë heqjen e tyre edhe pas një periudhe të gjatë kohore (Nr. Raporti CRGI M2020353-3). Përmbajtje afër zeros VOC. Ai është i certifikuar me Indoor Air Comfort GOLD, sistemi më rigoroz në botë i vlerësimit të emetimeve të ambienteve të brendshme. Është testuar për vetitë e tij antifungale në shtresën e bojës, sipas EN 15457.

 

 • Bojë e testuar kundër virusit korona SARS-CoV2 me aktivitet antiviral > 99,9% (3 orë kontakt)* në sipërfaqet e lyera
 • Teknologjia e kujdesit shëndetësor VAIRO
 • Aktivitet antiviral, antibakterial & antifungal
 • Mbarimi i lëvozhgës së vezës
 • IAC GOLD, A+ Cilësia e ajrit të brendshëm
 • Heqja e lehtë e njollave
 • Rezistenca ndaj larjes së shpeshtë të klasës 1 sipas EN 13300/ISO 11998
 • Fuqia fshehëse prej 98% me një shkallë përhapjeje prej 15,6 m²/L sipas ISO 6504-3

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona VITEX

Media Sociale INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Bojë antivirale VITEX WITH VAIRO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Boje metali HEAVY METAL SILICON EFFECT

Boje metali HEAVY METAL SILICON EFFECT

Sold by Vitex
L1,500L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË PLASTIKE VITEX CLASSIC

BOJË PLASTIKE VITEX CLASSIC

Sold by Vitex
L600L5,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË PLASTIKE VITEX ECO

BOJË PLASTIKE VITEX ECO

Sold by Vitex
L700L6,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË PLASTIKE VITO ECO

BOJË PLASTIKE VITO ECO

Sold by Vitex
L500L3,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë epokside për pishina POOL PAINT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Katalit thares dhe forcues HARDENER
Bojë antivirale VITEX WITH VAIRO
Bojë antivirale VITEX WITH VAIRO
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart