Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Hidroizolues 2K per tarraca, pishina

L7,800

Llaç me bazë çimentoje dy komponentësh me rezistencë të lartë dhe fleksibël që depërton dhe mbyll në thellësi edhe kapilarët në masën e betonit.

Sistem hidroizolues me bazë çimento dhe mbrojtje betoni me dy komponentë që depërton dhe izolon nënshtresat absorbuese. Ideale për mbrojtjen e betonit të armuar në themele dhe mjedise shumë korrozive si ura dhe struktura pranë detit, duke rritur rezistencën ndaj karbonizimit. Aplikohet edhe si membranë hidroizoluese e nënshtresave absorbuese si: mallëra çimentoje, veshje çimentoje, llaç murature, pllaka çimentoje para aplikimit të mbulesave si mermeri dhe guri, veshje mikroçimento të sistemit PLANOCOLOR MICROCEMENT, PLANOCOLOR TERRAZO-mikro. mbulesa, PLANOCOLOR GRANIT dysheme “qilim guri” në dysheme të jashtme, dushe dhe pishina. Trashësia minimale totale e aplikimit: 2 mm. Në pllaka çimentoje, qoshe dhe për kontroll më të mirë të trashësisë, rekomandohet aplikimi me inkorporimin NOVAMIX FIBERGLASS NET.

L7,800

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Hidroizolues 2K per tarraca, pishina

Hidroizolues 2K per tarraca, pishina

Llaç me bazë çimentoje dy komponentësh me rezistencë të lartë dhe fleksibël që depërton dhe mbyll në thellësi edhe kapilarët në masën e betonit.

Sistem hidroizolues me bazë çimento dhe mbrojtje betoni me dy komponentë që depërton dhe izolon nënshtresat absorbuese. Ideale për mbrojtjen e betonit të armuar në themele dhe mjedise shumë korrozive si ura dhe struktura pranë detit, duke rritur rezistencën ndaj karbonizimit. Aplikohet edhe si membranë hidroizoluese e nënshtresave absorbuese si: mallëra çimentoje, veshje çimentoje, llaç murature, pllaka çimentoje para aplikimit të mbulesave si mermeri dhe guri, veshje mikroçimento të sistemit PLANOCOLOR MICROCEMENT, PLANOCOLOR TERRAZO-mikro. mbulesa, PLANOCOLOR GRANIT dysheme “qilim guri” në dysheme të jashtme, dushe dhe pishina. Trashësia minimale totale e aplikimit: 2 mm. Në pllaka çimentoje, qoshe dhe për kontroll më të mirë të trashësisë, rekomandohet aplikimi me inkorporimin NOVAMIX FIBERGLASS NET.

 • Konsumi: 1,9 kg/m²/mm trashësi
 • Ngjyra: gri, e bardhë
 • Paketimi: Komplete 25 kg (A) + 7 L (B)
 • Paleta: 1350 kg (A) + 378 L (B)

Përdorimi

Llaç hidroizolues me bazë çimento dy komponentësh SC 200 PENETRATE është i përshtatshëm për hidroizolim dhe mbrojtje në:

 • betoni i armuar në një mjedis shumë gërryes si ura dhe struktura pranë detit duke rritur rezistencën ndaj karbonizimit
 • sipërfaqet me bazë betoni dhe çimentoje si çatitë, tarracat dhe sipërfaqet e ekspozuara ndaj kushteve të motit
 • muratura që bie në kontakt me tokën, si themelet, bodrumet
 • Zona hidroizoluese në sistemet e jashtme termoizoluese ETICS
 • pishina, ballkone, banja, zona të lagura dhe dysheme të jashtme para aplikimit të pllakave, gurëve natyrorë si dhe PLANOCOLOR GRANIT,
 • PLANOCOLOR MICROCEMENT dhe PLANOCOLOR TERRAZZO (veshje mikro guralecë)
 • veshje murature dhe llaçe
 • çimento dhe pllaka gipsi

Dokumentacioni i bashkangjitur

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Hidroizolues 2K per tarraca, pishina”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË HIDROMAT ANTIMYK PRIMAVERA

BOJË HIDROMAT PRIMAVERA

Sold by Bojra Tirana
L1,500L4,100
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO AKRILIKE PLANOCOLOR ACR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Katalit transparent Graf 200 B

Katalit transparent Graf 200 B

Sold by Bojra Tirana
L1,500L5,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TRANSPALETE INGCO 2.5-TON
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Ngjitës silikoni rezistent ndaj nxehtësisë
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
Tapet gome fleksibël RUBBERGUM
Hidroizolues 2K per tarraca, pishina
Hidroizolues 2K per tarraca, pishina
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart