Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PASTË PËR FENERA SET I PLOTË

L1,500

  • Rinovoni fenerët e vjetër, të vjetër dhe të oksiduar. Përmban jastëkë për kujdesin dhe restaurimin e rinovimit të fenerëve optikë.
  • Lani dhe thani fenerët që do të trajtohen. Përdorni një shirit ngjitës për të mbrojtur sipërfaqen që nuk do të trajtohet.

L1,500

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PASTË PËR FENERA SET I PLOTË

PASTË PËR FENERA SET I PLOTË

Përshkrim i produktit:

  • Rinovoni fenerët e vjetër, të vjetër dhe të oksiduar. Përmban jastëkë për kujdesin dhe restaurimin e rinovimit të fenerëve optikë.
  • Lani dhe thani fenerët që do të trajtohen. Përdorni një shirit ngjitës për të mbrojtur sipërfaqen që nuk do të trajtohet.

FAZA 1 – KUJDESI PËR RINDRIMIN E FERËVE

Aplikoni Headlight Renovation Care në një leckë pambuku. Kaloni produktin në sipërfaqen që do të trajtoni duke ushtruar presion të fortë. Lyejeni me një leckë pambuku të pastër dhe të butë.

FAZA 2 – SPRAY LUBRIKANT DHE PADS

(Përdor jastëkët vetëm në zonat që do të rinovohen)

Aplikoni spërkatës lubrifikante në bllokun e klasës së gjelbër 1 dhe në fenerin që do të rinovohet. Filloni të fërkoni bllokun Green 1 me lëvizje mbrapa dhe mbrapa, duke ushtruar presion të fortë në gishta derisa oksidimi të zhduket. Përdorni spërkatës lubrifikant sipas nevojës për të mbajtur dritën e dritës dhe mbulesën e lagësht (mbushja e klasës 1 e gjelbër kërkon përdorim më të gjatë).

Ndryshojeni në Brown Grade 2 Pad. Fërkoni mbrapa dhe mbrapa në drejtim të kundërt (90 gradë) me jastëkun e klasës 1 të gjelbër për 1 minutë, duke e mbajtur të lagur tamponin dhe sipërfaqen e fenerit me llak lubrifikant.

Përdorni tampon blu të klasës 3 dhe përsërisni procedurën për 1 minutë. Vazhdoni me buferin e fundit të purpurt të klasës 4 dhe përsërisni procedurën për 1 minutë.

Thani Faro me një peshqir pambuku.

FAZA 3 – RIRITËRIMI I KUJDESIT TË FERËVE

Zbatoni sërish Headlight Refurbishment Care dhe pastroni tërësisht me lëvizje mbrapa dhe mbrapa derisa Fenerët të jenë të qartë dhe të tejdukshëm. Lëreni të thahet pjesërisht dhe lustroni me një leckë pambuku.

FAZA 4 – FSHINAT

Kontrolloni që 2 fenerët optikë të jenë plotësisht të tharë përpara se të hapni fshirëset e bazës së xhamit. Vishni disa doreza plastike, hapni pecetat dhe fërkoni 2 fenerët e rinovuar me këto peceta, vazhdoni shpejt. Lëreni të thahet dhe vazhdoni në të njëjtën mënyrë me Pecetat e Xhamit Optik. Lëreni të thahet për 24 orë.

MBAJENI LARG FËMIJËVE.

Kompleti përmban:

  • 118 ml Kujdesi për rinovimin
  • Lubrifikant Spay 118ml
  • 2 Pads 4-Face
  • 2 Pëlhura Vitrifikuese

Shkarkoni këtu Katalogun e Përgjithshëm Abel Auto

Njihuni me produktet tona AUTO ARDITI

Media Sociale INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PASTË PËR FENERA SET I PLOTË”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë Antimyk PICASSO CLASSIC MOLD PROTECT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Llak 2K epoksid për mikrocimento
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Astar me kuarc PLANO BOND

Astar me kuarc PLANO BOND

Sold by Bojra Tirana
L2,700L7,800
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Hidroizolues Mapei MAPELASTIC TURBO
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI WAX PER BOJE METALIKE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTE LUCIDIMI 3M 51815 "KOKE-JESHILE"
PASTE LUCIDIMI 3M 51815 "KOKE-JESHILE"
PASTË PËR FENERA SET I PLOTË
PASTË PËR FENERA SET I PLOTË
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart