Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

SMALTO E FORTË SILIKONI VITEX

Add your review

L1,200

L1,200

Sold by
Vitex
@ Anxhel Xoxa
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

SMALTO E FORTË SILIKONI VITEX

SMALTO E FORTË SILIKONI VITEX me strukturë me përfundim të veçantë dekorativ. Ideale për përdorim në sipërfaqet e brendshme dhe të jashtme metalike me mbrojtje të shkëlqyeshme antikorozion dhe rezistencë ndaj rrezatimit ultraviolet (UV). E disponueshme në nuancën Graphite, e cila është baza për 20 hije të kartave me ngjyra.

Përshkrim

Silic, smalt i fortë, me bazë tretës, bojë me cilësi të lartë me cilësi, e përshtatshme për sipërfaqet e brendshme dhe të jashtme metalike. Ky version i Heavy Metal Silicon përmban një sasi të lartë të kokrrave oksid hekuri mikrovoz, i cili i jep një strukturë të veçantë dekorative sipërfaqes së pikturuar duke siguruar një shkëlqim prej pelushi metalik dhe një fund kadifeje, duke siguruar në të njëjtën kohë mbrojtje të shkëlqyeshme antikorozion dhe rezistencë ndaj rrezatimit UV. Mund të përdoret gjithashtu për të pikturuar dru.

 • Efekti me përfundimin e strukturës
 • Përfundim dekorativ special
 • Mbrojtje e shkëlqyeshme kundër korrozionit

NGJYRA
Në dispozicion në nuancën Graphite, e cila mund të përdoret për përgatitjen e 20 nuancave të zgjedhura përmes Sistemit të Ngjyrosjes Colorfull të Vitex.

Specifikimet teknike

 • Koha e tharjes sipërfaqësore 2-3h
 • Përqindja e hollimit të tretësit 10-15%
 • Shkalla e përhapjes 7-9m2 / lt
 • Zbatimi me furcë
 • Zbatimi me rul
 • Zbatimi nga pistolet Spray

Udhëzimet

Përgatitja e sipërfaqes

 • Sipërfaqet duhet të pastrohen me Brush Solvent T 300, të jenë të lëmuara dhe të thata, pa pluhur, yndyrë ose ndryshk dhe lëmuar.
 • Sipërfaqet prej druri të përgatitura në mënyrë korrekte (të trajtuara me ruajtës druri Diaxyl Dekor, të ndaluara, të mbushura me Aklilik Stuko dhe të lëmuar në një sipërfaqe të pastër dhe të lëmuar) duhet të lyhen me Velatura.
 • Sipërfaqet metalike duhet të jenë të veshura me një abetare antikorozive (Primer Anti-Rust, Minio New Type ose Metal Primer).
 • Sipërfaqet metalike me shkëlqim (alumini, çeliku i galvanizuar, etj.) Duhet së pari të lyhen me Primer për Sipërfaqe me shkëlqim ose Abetare për Larjen e sipërfaqeve.

APLIKIMI
Llokoçis mirë para përdorimit. Për shkak të përqendrimit të tij të lartë në oksid hekuri mikrovas, ai gjithashtu mund të aplikohet direkt në sipërfaqet metalike pa një abetare, për sa kohë që sigurohet një film mjaft i trashë prej të paktën 100 μm. Vendosni dy shtresa me rul ose furçë të holluar deri në 5% me Brush Solvent T 300 ose armë llak pa ajër të holluar deri në 10-15% me Spray Gun Solvent T 350. Mos aplikoni në temperatura nën 5oC, mbi 35oC dhe / ose lagështi relative mbi 80%.
Është e thatë pas 2-3 orësh dhe mund të ribotohet pas 16-18 orësh. Koha e tharjes varet nga kushtet e motit (lagështia dhe temperatura). Pastroni rrotullat, furçat, njollat ​​e dyshemesë, etj. Me Brush Solvent T 300 dhe më pas me ujë me sapun ose detergjent. Përdorni Spray Gun Solvent T 350 për të pastruar armët me spërkatje.

Njihuni me produktet tona VITEX

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: SMALTO E FORTË SILIKONI VITEX


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “SMALTO E FORTË SILIKONI VITEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR GRAFIATO GRANIKOT VITEX

ASTAR GRAFIATO GRANIKOT VITEX

Sold by Vitex
L1,500L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR ME BAZË UJI 100% AKRILIK

ASTAR ME BAZË UJI 100% AKRILIK

Sold by Vitex
L500L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë akrilike VISTA për fasada

Bojë akrilike VISTA për fasada

Sold by Vitex
L1,300L3,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Vaj depërtues për dru DECKING OIL

Vaj depërtues për dru DECKING OIL

Sold by Vitex
L2,900L5,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Grafiato rezistente ndaj zjarrit GRANIKOT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Bojë akrilike për fasada VITO

Bojë akrilike për fasada VITO

Sold by Vitex
L600L4,500
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart