Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

STUKO AKRILIKE DUROSTICK Stucofix-P

Pastë e shtresës së skremuar ultrafine

Llaç çimento akrilik, kokërr të imët, i bardhë, i fortifikuar me rrëshirë ujdisëse. Thjesht shtoni ujë për të krijuar një pastë kremoze që mund të aplikohet lehtësisht duke përdorur thika spackling ose makinë injektimi duke rezultuar në një sipërfaqe të përkryer të lëmuar dhe të qëndrueshme pa defekte (flluska, linja spacking). Tharje e shpejtë, pa gunga që nuk shpërthen. Përhapet butësisht, është e lehtë për t’u rërë dhe ka mbulim të madh. Zbatohet si shtresë(a) e hollë, përfunduese në suva me bazë mermeri, mur të thatë ose beton të lëmuar për t’u mbuluar me bojë ose letër-muri. GP e klasifikuar: CSII/W0 sipas EN 998-1.

@ Bojra Tirana
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

STUKO AKRILIKE DUROSTICK Stucofix-P

STUKO AKRILIKE DUROSTICK Stucofix-P

Pastë e shtresës së skremuar ultrafine

Llaç çimento akrilik, kokërr të imët, i bardhë, i fortifikuar me rrëshirë ujdisëse. Thjesht shtoni ujë për të krijuar një pastë kremoze që mund të aplikohet lehtësisht duke përdorur thika spackling ose makinë injektimi duke rezultuar në një sipërfaqe të përkryer të lëmuar dhe të qëndrueshme pa defekte (flluska, linja spacking). Tharje e shpejtë, pa gunga që nuk shpërthen. Përhapet butësisht, është e lehtë për t’u rërë dhe ka mbulim të madh. Zbatohet si shtresë(a) e hollë, përfunduese në suva me bazë mermeri, mur të thatë ose beton të lëmuar për t’u mbuluar me bojë ose letër-muri. GP e klasifikuar: CSII/W0 sipas EN 998-1.

VETITË

Llaç çimento akrilik i bardhë me kokrriza të imta, të fortifikuara me rrëshira kundër ujit. Thjesht shtoni ujë për të krijuar një pastë kremoze, që mund të jetë lehtësisht aplikohet duke përdorur thika spackling ose makinë injeksioni. Aplikimi i tij jep një të përkryer të qetë dhe sipërfaqe të qëndrueshme pa defekte (flluska, linja spackling). Tharje e shpejtë, pa gunga nuk shpërthen. Mbetet pa gunga dhe merr frymë, ndërkohë që nuk kërkon astar përpara se ta aplikoni në shumicën e materialeve. Zbatohet pa probleme dhe lehtësisht, është e lehtë për t’u rërë, dhe ka mbulim të madh. GP e klasifikuar: CSII/W0, sipas EN 998-1.

APLIKACIONET

Aplikojeni STUCOFIX-P si shtresë(at) e hollë, përfundimtare suva me bazë mermeri, dërrasë gipsi ose e lëmuar betoni të lyhet me bojë ose letër-muri.
Aplikojeni edhe si shtresë përfundimi në sipërfaqe të veshura tashmë me POWDER COAT ose DUROSTICK GRANULAR (produkte zbutëse për defekte intensive në sipërfaqe betoni dhe suvaje).

PËRDORIMI

1. Përgatitja e sipërfaqes

Për të siguruar ngjitjen e duhur të produktit, sipërfaqet duhet të pastrohen tërësisht dhe të lira nga materialet e lirshme dhe pluhuri. Çdo vaj kallep
që mund të ekzistojnë duhet të hiqen me BIOCLEAN INDUSTRIAL, vajin e biodegradueshëm pastrues. Është e nevojshme të përgatitet i gjithë gipsi
pllakë duke përdorur stabilizuesin mikromolar, AQUAFIX holluar deri në 50% me ujë. Shmangni aplikimin e produkt kur temperatura e ambientit ose e sipërfaqes tejkalon 35°C. Thithni tërësisht, veçanërisht sipërfaqet e jashtme në siguron kushte të shkëlqyera ngjitjeje dhe eliminon rrezikun e dehidrimit të hershëm të produktit, që mund të rezultojë në zvogëlimin e forcës së tij.

2. Aplikimi

Zbrazni 20 kg llaç në një enë të pastër me 8.0lt ujë, (2.0lt ujë deri në llaç 5kg). Përziejini duke përdorur një stërvitje me rrotullime të ulëta, derisa të krijohet një pastë homogjene pa gunga. Pasi lejohet përzierja të piqet për 10 minuta, është gati per te perdorur. Përzierja mbetet e punueshme për 3-4

 

Technical Data Sheet Stucofix-P

Njihuni me produktet tona BOJRA TIRANA

Media Sociale FACEBOOK INSTAGRAM

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “STUKO AKRILIKE DUROSTICK Stucofix-P”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KONE TE KUQ TE TRAFIKU ME SHIRITA TE BARDHA
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Katalit i Avasht H1145 Slow

Katalit i Avasht H1145 Slow

Sold by Bojra Tirana
L1,750L6,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Silikon me ngjitje të fortë MONTAGEKIT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PISTOLETE PER GOZHDE INGCO ABN10301
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ZEVENDESUES GELQERE ANTILIME

ZEVENDESUES GELQERE ANTILIME

Sold by Bojra Tirana
L600L2,400
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Boje Metali Metalizato 3ne1
STUKO AKRILIKE DUROSTICK Stucofix-P
STUKO AKRILIKE DUROSTICK Stucofix-P
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart