Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57

Add your review

L2,500

FIXATIV C57

Llaç me bazë çimento me tharje të shpejtë për ankorime strukturash metalike
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri
të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçëm, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet

L2,500

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57 me tharje të shpejtë për ankorime strukturash metalike. Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk
tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçëm, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet.

FUSHA E APLIKIMIT

FIXATIV C57, I përshtatshëm për fiksime, ankorime (inkastrime) strukturash metalike, vulosje vrimash, dhe në përgjithësi atje ku nevojitet rezistencë e lartë dhe shpejtësi punimesh.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dha materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me stabilizues mikromolekular BETON CONTACT para aplikimit.
  2. APLIKIMI
    Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 kg pluhur në 5,5 l ujë dhe përziejmë me trapan xhirosh të ulëta ose betoniere derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 10 minuta dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me makineri hedhëse nëse sipërfaqet kanë nevojë për një material mbulues me rezistenca të larta mekanike.
KONSUMI

Rreth 18 kg/m2 /cm trashësi shtresë

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PIKORE ME RRJET

PIKORE ME RRJET

Sold by DAST
L200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ PËR SUVATIM DAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT IZOLUES IZOBAND S10
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW 1000 KOLL PLLAKASH

DAST DW 1000 KOLL PLLAKASH

Sold by DAST
L380L480
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES ELASTOMERIK DW IZOL
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
IZOBAND EX 90

IZOBAND EX 90

Sold by DAST
L260
LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57
LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart