Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH

Add your review

L6,950

EPO PAINT

Produkt dy komponentësh me bazë epokside.
Pershkrimi
Epo Paint është një produkt dy-komponent, me baze epokside pa pranine e solventeve, duke ofruar fortësi të lartë dhe rezistencë konsumimit.
Ky produkt është rezistent ndaj acideve, bazave, produkteve të naftës, solventeve, ujë, ujë të detit, etj. Produkti është konfort parametrave te kerkuara nga standardi EN 1504-2.

L6,950

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH

BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH EPO PAINT
Produkt dy komponentësh me bazë epokside.
PERSHKRIMI
Epo Paint është një produkt dy-komponent, me baze epokside pa pranine e solventeve, duke ofruar fortësi të lartë dhe rezistencë konsumimit. Ky produkt është rezistent ndaj acideve, bazave, produkteve të naftës, solventeve, ujë, ujë të detit, etj. Produkti është konfort parametrave te kerkuara nga standardi EN 1504-2.

FUSHA E APPLIKIMIT

Epo Paint përdoret si një shtresë mbrojtëse dhe dekorative në siperfaqe me bazë çimento, p.sh. beton, suva, etj. Produkti është i përshtatshëm për aplikim ne zonat industriale, laboratore, fabrikat ushqim të konservuar, fabrika të prodhimit të verës, stacionet e gazit, etj. Ky produkt veçanërisht eshte i përshtatshëm për aplikim në pishina.

MENYRA E PERDORIMIT

 1. Siperfaqja
  Siperfaqja ku do te aplikohet produkti duhet të jetë:
  • E thatë dhe e qëndrueshme.
  • Pa praninë e materialeve që pengojnë lidhjen si pluhuri, vajrat, etj..
  • Të mbrohet nga lagështia me presion negative.
 2. Astarosja
  Siperfaqet me baze çimento duhet të trajtohen me astarin EPOXY PRIMER W 4000 ose të trajtohen me EPO PAINT të holluar deri në 20% me ujë.
 3. Perzierja
  Komponenteve A (rezina) dhe B (fortesuesi) janë të paketuar në dy ambalazhe të veçanta, në raport peshe të paracaktuar. E gjithë sasia e komponentit B shtohet në komponent A. Përzierja e dy komponentëve duhet të bëhet për rreth 5 minuta, duke përdorur një mikser me shpejtesi të ulët, rreth 300 rpm.
 4. APLIKIMI – KONSUMI
  EPO PAINT duhet të aplikohet brënda 24 orëve pas aplikimit të astarit dhe mbasi astari të jetë tharë. EPO PAINT përdoret siç është ose i holluar deri në masën 5% të peshës me ujë. Aplikohet me rul, furçë apo sperkatje në 2 shtresa. Shtresa e dytë aplikohet pasi shtresa e pare të
  jete tharë, por brenda 24 orësh.

KONSUMI
400-600 g/m2
PAKETIMI
Epo Paint është i ambalazhuar (A+B) në paketim 5 kg, dhe komponentët A dhe B kanë raporte fikse në peshë.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

24 muaj nga data e prodhimit nëse produkti ruhet në paketim original dhe të pahapur i mbrojtur nga ekspozimi i dretperdrejte në diell si dhe nga ngrica.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ADETIV PËR BOJAK DW 17

ADETIV PËR BOJAK DW 17

Sold by DAST
L1,100
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ RIPARUES GP 70 FAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST BONIFIN

DAST BONIFIN

Sold by DAST
L335
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MBROJTËS FASADE SEALEX

MBROJTËS FASADE SEALEX

Sold by DAST
L2,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SILIKON BAZË POLIURETANI PU-40 PLUS
BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH
BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart