Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE

Add your review

L380

MORTEL Antique

Llaç me bazë çimento, adetivësh speciale për suvatime dhe rifinitura me efekt antik.
PËRSHKRIMI
MORTEL ANTIQUE është produkt me bazë çimento i parapërgatitur, i përforcar me polimere te modifikuar, pa përbërësit korrozive, i përshtatshem për aplikime të brendshme dhe të jashtme, duke ofruar:

 • Rezistenca te mirë ndaj konsumimit.
 • Lidhje te mirë me sipërfaqen ku aplikohet.
 • Rezistencë e lartë ndaj lageshtires.
 • Punueshmeri e mirë.
 • Konform standardit EN 998 – 1

L380

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE

LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE Llaç me bazë çimento, adetivësh speciale për suvatime dhe rifinitura me efekt antik.

MORTEL ANTIQUE është produkt me bazë çimento i parapërgatitur, i përforcar me polimere te modifikuar, pa përbërësit korrozive, i përshtatshem për aplikime të brendshme dhe të jashtme, duke ofruar:

 • Rezistenca te mirë ndaj konsumimit.
 • Lidhje te mirë me sipërfaqen ku aplikohet.
 • Rezistencë e lartë ndaj lageshtires.
 • Punueshmeri e mirë.
 • Konform standardit EN 998 – 1.

Fushat e aplikimit

MORTEL ANTIQUE është përdorur për riparime ne suva antike si dhe ne riparimet e muratures, etj. MORTEL ANTIQUE aplikohet deri në 2 cm trashësi për aplikime në shkallë të madhe dhe deri në 5 cm për riparime të lokalizuara.

UDHËZIME PËR PËRDORIM

 1. Sipërfaqja
  Sipërfaqja ku do të aplikohet duhet të jetë e pastër, pa pluhur, vaj ose pluhura etj. Sipërfaqja duhet të jetë e laget para aplikimit të MORTEL ANTIQUE.
 2. Aplikimi
  MORTEL ANTIQUE shtohet në ujë duke e përzier vazhdimisht, derisa një përzierje homogjene të arihet. Materiali aplikohet duke përdorur me dorë si llaç dhe me pompë por edhe me mallë si rifiniture.

KONSUMI
Rreth 15 Kg/m2 per cm trashësi.
PAKETIMI
MORTEL ANTIQUE është i ambalazhuar në thasë 25 Kg.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
12 muaj nga data e prodhimit në qoftë se produkti është i ruajtur në paketim origjinal të pahapur, në vënde të mbrojtura nga lagështia dhe ngricat.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PARKETE F 22

NGJITËS PËR PARKETE F 22

Sold by DAST
L1,800L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS EPOKSID DW 9000 EPO-UNI

NGJITËS EPOKSID DW 9000 EPO-UNI

Sold by DAST
L1,950L9,700
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ SUVATIMI MORTEL GP-10 FAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR GRAFIATO TECNOFIX LIQUID
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ PËR MURATURË DAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ RIPARUES FIBREN GP 70
LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE
LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart