Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË KARBONI PËR FORCIM

Add your review

L33,000

UNIWRAP CFF 400

Pllaka karboni për forcimin strukturore
KARAKTERISTIKAT

 • Pllaka të parafabrikuara përbëhen nga 100 % fibër karboni njëdrejtimësh gjetur në një matricë rezinë epokside
 • Në kombinim me EPOWRAP FG – 200 formon material kompozit
 • Forcimi i elementëve strukturore prej betoni
 • Lejon difuzionin e avujve
 • Sigurimin e forcave të larta elastike dhe forcave në përkulje

L33,000

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PLLAKË KARBONI PËR FORCIM

PLLAKË KARBONI PËR FORCIM strukturore.

KARAKTERISTIKAT

 • Pllaka të parafabrikuara përbëhen nga 100 % fibër karboni njëdrejtimësh gjetur në një matricë rezinë epokside
 • Në kombinim me EPOWRAP FG – 200 formon material kompozit
 • Forcimi i elementëve strukturore prej betoni
 • Lejon difuzionin e avujve
 • Sigurimin e forcave të larta elastike dhe forcave në përkulje

FUSHA E PËRDORIMIT

Pllakat e karbonit UNIWRAP CFF – 400 përdoret si përforcim i jashtëm, me ngjitje dhe lidhje të jashtme të elementëve strukturore me rezinë epokside EPOWRAP IM – 400, për të rritur forcat mekanike të trarëve dhe kolonave të betonit, lidhjen se kolonave me:

 • Përforcimi i strukturave për rezistenca të larta ndaj lëvizjeve sizmike.
 • Mbrojtja dhe përforcimi i elementëve të betonit nga korrodimi.
 • Rritja e ngarkesave deri në ndryshim destinacioni përdorimi.
 • Riparimi i strukturave të betonit pas dëmtimit nga tërmetet.
Forcimi me materiale kompozite mund të aplikohet në beton, elemente prej druri dhe çeliku, dhe muret mbajtës.
PROÇEDURA E APLIKIMIT

1. Sipërfaqja

 • Sipërfaqja duhet të jetë pa pjesë të shkëputura, suva, bojë, vaj ose graso. Pas pastrimit të plotë, sipërfaqja ashpërsohet me një furçë metalike.
 • Te çarat ekzistuese në beton duhet të riparohen me injëksione me produktet EPOLOT.
 • Cepat e jashtëm duhet të rrumbullakohet në një rreze prej 10 – 30 mm.
 • Sipërfaqja duhet të jetë aq e sheshtë. Çdo defekt sipërfaqësor duhet të riparohet duke përdorur EPOWRAP PRIMER.

2. APLIKIMI
Fillimisht në sipërfaqen që do trajtohet aplikohet EPOWRAP IM – 400. Pastaj, UNIWRAP CFF – 400 vendoset kujdesshëm në sipërfaqe. Pllakat vendosen ngadalë me rrul të veçantë plastik për të arritur kontakt më të mirë me sipërfaqen, impregnim të plotë dhe largimin e flluskave të ajrit. Drejtimi i pllakave duhet të ndjekë drejtimin e forcave elastike dhe fibrat e saj duhet të jetë sa më e drejtë të jetë e mundur.

 • Nëse nevojitet më shumë se një shtresë e aplikimit, proçesi i lartpërmendur i aplikimit përsëritet. Në këtë rast shtresa e mëparshme
  nuk duhet të jetë plotësisht e thatë, në të kundërt bëhet ashpërsim i sipërfaqes përsëri.
 • Më pas, shtresa e pëlhurës mbulohet nga jashtë me EPOWRAP IM – 400 dhe pastaj rërë kuarci derdhet në shtresë sa ende ështe e freskët në mënyrë që të aplikohet më vonë një shtresë mbrojtëse me bazë çimento (suva).
 • Nëse më shumë se një shtresë e rrobave është specifikuar, procesi i lartpërmendur aplikimit përsëritet. Në këtë rast shtresa e mëparshme
  nuk duhet të jetë plotësisht e thatë, ndryshe fërkim i mirë është i nevojshem para aplikimit të ri.
 • Më pas, shtresa e fundit pëlhurë është krehur nga jashtë me EPOWRAP IM – 400 dhe pastaj rërë kuarci vendoset në shtresën ende të freskët të rrëshirës në mënyrë që të aplikohet më vonë një shtresë mbrojtëse çimento (suva).

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË KARBONI PËR FORCIM”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES PËR BETONIN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT IZOLUES IZOTAPE

SHIRIT IZOLUES IZOTAPE

Sold by DAST
L1,390
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
IZOTUBE

IZOTUBE

Sold by DAST
L220
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW 2200 RAPID

DAST DW 2200 RAPID

Sold by DAST
L2,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO 1, 2, 3 DEKORATIVE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KËNDORE POL-START PVC
PLLAKË KARBONI PËR FORCIM
PLLAKË KARBONI PËR FORCIM
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart