Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV B22

Add your review

L1,250

FIXATIV B22

Llaç më bazë çimento me tharje të shpejtë për ankorime strukturash metalike
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të brëndshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçëm, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që
përmban, nuk çahet.

L1,250

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV B22

LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV B22 me tharje të shpejtë për ankorime strukturash metalike. Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike,
nuk tkurret, për përdorim të brëndshëm dhe të jashtëm. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçëm, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet.

FUSHA E APLIKIMIT

FIXATIV B22, I përshtatshëm për fiksime, ankorime (inkastrime) strukturash metalike, vulosje vrimash, dhe në përgjithësi atje ku nevojitet rezistencë e lartë dhe shpejtësi punimesh.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dha materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me stabilizues mikromolekular BETON CONTACT para aplikimit.
  2. APLIKIMI
    Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 kg pluhur në 5,5 l ujë dhe përziejmë me trapan xhirosh të ulëta ose betoniere derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 10 minuta dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me makineri hedhëse nëse sipërfaqet kanë nevojë për një material mbulues me rezistenca të larta mekanike

KONSUMI
Rreth 18 kg/m2 /cm trashësi shtresë

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV B22”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ PËR MURATURË DAST
- 13%
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES DY KOMPONENTËSH

DAST IZOFLEX – HIDROIZOLUES

Sold by DAST
L4,800
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES FASADASH SEALEX
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES PËR BETONIN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MBROJTËS FASADE SEALEX

MBROJTËS FASADE SEALEX

Sold by DAST
L2,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW 2200 RAPID

DAST DW 2200 RAPID

Sold by DAST
L2,200
LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV B22
LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV B22
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart