Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

COPË ME FIBRA KARBONI

Add your review

L48,500

UNIWRAP CFP 300

Pëlhurë me fibra karboni për forcime strukturore të betonit
KARAKTERISTIKAT

 • Fibra karboni të vazhdueshme në një drejtim.
 • Në kombinim me rezina epokside EPOWRAP FG – 200 formon një material kompozit.
 • Forcimi i jashtëm i elementëve strukturore dhe lejon difuzionin e avujve.
 • Rezistenca të larta elastike dhe izolim.

L48,500

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

COPË ME FIBRA KARBONI

COPË ME FIBRA KARBONI i për forcime strukturore të betonit .

KARAKTERISTIKAT

 • Fibra karboni të vazhdueshme në një drejtim.
 • Në kombinim me rezina epokside EPOWRAP FG – 200 formon një material kompozit.
 • Forcimi i jashtëm i elementëve strukturore dhe lejon difuzionin e avujve.
 • Rezistenca të larta elastike dhe izolim.

FUSHA E PËRDORIMIT

Pëlhura karbonit UNIWRAP CFP – 300 përdoret si përforcim i jashtëm, me ngjitje dhe lidhje të jashtme të elementëve strukturore me rezinë epokside EPOWRAP FG – 200, për të rritur forcat mekanike të trarëve dhe kolonave të betonit, lidhjen se kolonave me:

 • Perforcimi i strukturave për rezistenca të larta ndaj lëvizjeve sizmike.
 • Mbrojtja dhe përforcimi i elementëve të betonit nga korrodimi.
 • Rritja e ngarkesave deri në ndryshim destinacioni përdorimi.
 • Riparimi i strukturave të betonit pas dëmtimit nga tërmetet.
 • Forcimi me materiale kompozite mund të aplikohet në beton, elemente prej druri dhe çeliku, dhe muret mbajtës.
PROÇEDURA E APLIKIMIT

1. Sipërfaqja

 • Sipërfaqja duhet të jetë pa pjesë të shkëputura, suva, bojë, vaj ose graso. Pas pastrimit të plotë, sipërfaqja ashpërsohet me një furçë metalike.
 • Te çarat ekzistuese në beton duhet të riparohen me injëksione me produktet EPOLOT.
 • Cepat e jashtëm duhet të rrumbullakohet në një rreze prej 10-30 mm.
 • Sipërfaqja duhet të jetë aq e sheshtë. Çdo defekt sipërfaqesor duhet të riparohet duke përdorur EPOWRAP PRIMER.

2. APLIKIMI

 • Fillimisht në sipërfaqen që do trajtohet aplikohet EPOWRAP FG – 200. Pastaj, UNIWRAP CFP – 300 pritet me gërshërë në dimensionet e dëshiruara. Pas vendosjes kujdesshëm në sipërfaqe, pëlhura vendoset ngadalë me rrul të veçantë plastik për të arritur kontakt më të mirë
  me sipërfaqen, impregnim të plotë dhe largimin e flluska të ajrit. Drejtimi i pëlhurës duhet të ndjekë drejtimin e forcave elastike dhe fibrat e saj duhet të jenë sa më te drejta të jetë e mundur. Gjatë izolimit të shtyllave, mbivendosjes së pëlhurës është e nevojshme të jetë rreth 15-20 cm.
 • Nëse nevojitet më shumë se një shtresë e aplikimit, proçesi i lartpërmëndur i aplikimit përsëritet. Në këtë rast shtresa e mëparshme nuk duhet të jetë plotësisht e thatë, në të kundërt bëhet ashpërsim i sipërfaqes përsëri.
 • Më pas, shtresa e pëlhurës mbulohet nga jashtë me EPOWRAP FG – 200 dhe pastaj rërë kuarci derdhet në shtresë sa ende ështe e freskët në
  mënyrë që të aplikohet më vonë një shtresë mbrojtëse me bazë çimento (suva).

PAKETIMI
UNIWRAP CFP – 300 pëlhurë karboni është në dispozicion në ambalazh me gjatësi 50 m dhe 60 cm të gjerë.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “COPË ME FIBRA KARBONI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO AKRILIKE DAST

GRAFIATO AKRILIKE DAST

Sold by DAST
L2,980
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ RIPARUES FIBREN GP 70
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW KLEBEMÖRTEL 2.5

DAST DW KLEBEMÖRTEL 2.5

Sold by DAST
L820L930
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT IZOLUES IZOBAND S10
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VESHJE DEKORATIVE DECOQUARTZ
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO PËR PATINIME ECOTECH
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart