Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

HIDROIZOLUES MONOLIT

Add your review

L1,950

MONOLIT

Llaç hidroizolues një komponentësh me bazë çimento
KARAKTERISTIKAT
Llaç hidroizolues një komponentësh me bazë çimento i cili ofron cilësi të mira izoluese ndaj lagështisë dhe mbron betonin nga karbonizimi. Është i përshtatshëm për tu përdorur në hidroizolimin e depozitave që mbajnë ujë të pijshëm, bodrumeve etj. I lehtë në aplikim dhe kosto të ulët aplikimi si dhe nuk ka efekt korroduse për betonet e përforcuara me çelik.

L1,950

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

HIDROIZOLUES MONOLIT

HIDROIZOLUES MONOLIT Llaç hidroizolues një komponentësh me bazë çimento
KARAKTERISTIKAT
Llaç hidroizolues një komponentësh me bazë çimento i cili ofron cilësi të mira izoluese ndaj lagështisë dhe mbron betonin nga karbonizimi. Është
i përshtatshëm për tu përdorur në hidroizolimin e depozitave që mbajnë ujë të pijshëm, bodrumeve etj. I lehtë në aplikim dhe kosto të ulët aplikimi si dhe nuk ka efekt korroduse për betonet e përforcuara me çelik.

FUSHAT E APLIKIMIT

Hidroizoliom i sipërfaqeve prej betoni, suvasë dhe mureve nga lagështia. I përshtatshëm për hidroizolimin e depozitave të ujit, bodrumeve, ambienteve nëntokësore etj. I përshtatshëm për hidroizolimin e brendshëm për zonat nëntokësore, si për shembull bodrumeve, pasi i rezizton presioneve të larta për shkak të lidhjen shumë të fortë që krijon me suportin.

MËNYRA E PËRGATITJES

Përgatitja e suportit
Sipërfaqja duhet të jetë e pastër nga pluhurat, yndyrnat dhe çdo lloj tjetër papastërtie. Nëqoftëse sipërfaqja ku aplikohet MONOLIT ka plasaritje ose të çara, fillimisht kryhet mbyllja e tyre dhe pastaj aplikohet produkti. Nëse sipërfaqja ku aplikohet ka cepa telash të dalë, ato duhet të priten nga 2 deri në 4 cm thellësi dhe pastaj vrima e krijuar mbyllet e më pas aplikohet produkti.

APLIKIMI
MONOLIT shtohet gradualisht në sasinë e kërkuar të ujit nën një përzierje të vazhdueshme derisa të formohet një masë viskoze e përshtatshme për tu aplikuar me furçë. Sipërfaqja ku do të aplikohet duhet të jetë terësisht e tharë dhe nuk duhet të ketë gjurmë lagështie. Produkti aplikohet me dy ose më shumë shtresa në varësi të mjedisit ku aplikohet. Çdo shtresë nuk duhet të jetë më shumë se 1mm e trashë për të shmangur plasaritjet dhe shtresa pasardhëse aplikohet mbasi të jetë tharë plotësisht shtresa parardhëse.
PAKETIMI
MONOLIT është i ambalazhuar në thasë 25 Kg.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
12 muaj nga data e prodhimit nëse ruhet në ambalazh origjinal dhe mbrohet nga ngricat dhe ekspozimi i drejtpërdrejtë në diell.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “HIDROIZOLUES MONOLIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW 1000 KOLL PLLAKASH

DAST DW 1000 KOLL PLLAKASH

Sold by DAST
L380L480
- 13%
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES DY KOMPONENTËSH

DAST IZOFLEX – HIDROIZOLUES

Sold by DAST
L4,800
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
REZIN PËR DYSHEME DEKORATIVE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ADITIV PËR BETONIN BETOPLAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES IZOELASTIC UV
IZOELASTIC UV Material hidroizolues dy komponentësh me bazë çimentoje, me elasticitet dhe me funksion mbrojtës për tarraca. KARAKTERISTIKAT Hidroizolues dy-komponentësh me bazë çimentoje, inertësh me granulometri të seleksionuar, aditivësh specialë dhe polimere sintëtike në dispersion ujor. Duke përzier dy komponentët, përftohet një masë që mund të aplikohet edhe në sipërfaqe vertikale, me një trashësi deri në 1 mm për shtresë. Falë përmbajtjes së lartë të rezinave sintetike dhe cilësive të tyre, ai garanton një ngjitje të shkëlqyer në të gjitha sipërfaqet e betonit, tullave dhe qëramikës (të parapërgatitura). Pas fortësimit, ai krijon një shtresë hidroizoluese dhe elastike, rezistente ndaj agjentëve atmosferikë.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
FIKSUES ME BAZË ÇIMENTO DHE GIPSI
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart