Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PËLHURË ME FIBRA KARBONI

Add your review

L36,000

UNIWRAP WALL 200

Pëlhurë me fibra karboni për forcime strukturore të objekteve ne zona sizmike
KARAKTERISTIKAT

 • Fibra karboni të vazhdueshme në një drejtim.
 • Në kombinim me rezina epokside EPOWRAP FG – 200 formon një material kompozit.
 • Forcimi i jashtem i elementeve strukturore dhe lejon difuzionin e avujve.
 • Rezistenca të larta elastike dhe izolim.

L36,000

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

PËLHURË ME FIBRA KARBONI

PËLHURË ME FIBRA KARBONI për forcime strukturore të objekteve ne zona sizmike.

KARAKTERISTIKAT

 • Fibra karboni të vazhdueshme në një drejtim.
 • Në kombinim me rezina epokside EPOWRAP FG – 200 formon një material kompozit.
 • Forcimi i jashtem i elementeve strukturore dhe lejon difuzionin e avujve.
 • Rezistenca të larta elastike dhe izolim.

FUSHA E PËRDORIMIT

Pëlhura karbonit UNIWRAP WALL 200 përdoret si përforcim i jashtëm, me ngjitje dhe lidhje të jashtme të elementeve strukturore me rezinë
epokside EPOWRAP FG – 200, për të rritur forcat mekanike të trarëve dhe kolonave të betonit, lidhjen së kolonave me:

 • Përforcimi i strukturave për rezistenca të larta ndaj levizjeve sizmike.
 • Mbrojtja dhe përforcimi i elementeve të betonit nga korrodimi.
 • Rritja e ngarkesave deri në ndryshim destinacioni përdorimi.
 • Riparimi i strukturave të betonit pas dëmtimit nga tërmetet.
 • Forcimi me materiale kompozite mund të aplikohet në beton, elemente prej druri dhe çeliku, dhe muret mbajtës.
PROÇEDURA E APLIKIMIT
 1. Sipërfaqja
  – Sipërfaqja duhet të jetë pa pjesë të shkëputura, suva, bojë, vaj ose graso. Pas pastrimit të plotë, sipërfaqja ashërsohet me një furçë metalike.
  – Te çarat ekzistuese në beton duhet të riparohen me injëksione me produktet EPOLOT.
  – Cepat e jashtëm duhet të rrumbullakohen në një rreze prej 10-30 mm.
  – Sipërfaqja duhet të jetë aq e sheshtë. Çdo defekt sipërfaqesor duhet të riparohet duke përdorur EPOWRAP PRIMER.
 2. APLIKIMI
  Fillimisht në sipërfaqen që do trajtohet aplikohet EPOWRAP FG – 200. Pastaj, UNIWRAP WALL 200 pritet me gërshërë në dimensionet e
  dëshiruara. Pas vendosjes të kujdesshëm në sipërfaqe pëlhura vendoset ngadalë me rrul të veçantë plastik për të arritur kontakt më të mirë
  me sipërfaqen, impregnim të plotë dhe largimin e flluska të ajrit. Drejtimi i pëlhurës duhet të ndjekë drejtimin e forcave elastike dhe
  fibrat e saj duhet të jenë sa më te drejta të jetë e mundur. Gjatë izolimit të shtyllave, mbivendosja e pëlhurës është e nevojshme të jetë rreth15 – 20 cm.
  • Nëse nevojitet më shumë se një shtresë e aplikimit, proçesi i lartpërmendur i aplikimit përsëritet. Në këtë rast shtresa e mëparshme nuk duhet të jetë plotësisht e thatë, në të kundërt bëhet ashpërsim i sipërfaqes përsëri.
  • Më pas, shtresa e pëlhurës mbulohet nga jashtë me EPOWRAP FG – 200 dhe pastaj rërë kuarci derdhet në shtresë sa ende ështe e freskët në mënyrë që të aplikojnë më vonë një shtresë mbrojtëse me bazë çimento (suva).

PAKETIMI
UNIWRAP WALL 200 pëlhurë karboni është në dispozicion në ambalazh me gjatësi 50 m dhe 60 cm të gjerë.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PËLHURË ME FIBRA KARBONI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MBROJTËS DYSHEMEJE BETONI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SILIKON BAZË POLIURETANI
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
REZINË EPOKSIDE EPOLOT LV 011
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
REZIN EPOKSIDE EPOLOT HV 300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR BLLOQET DAST
PËLHURË ME FIBRA KARBONI
PËLHURË ME FIBRA KARBONI
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart