Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

MBROJTËS FASADE SEALEX

Add your review

L2,600

SEALEX FACADE PROTECT

Material me bazë silikoni, që përmban tretës.
KARAKTERISTIKAT
Material me bazë silikoni, hidrorezistent, që përmban tretës. Ruan tejdukshmërinë e tij dhe nuk krijon cipë falë depërtimit të madh që ka (micro technology), duke siguruar frymarjen e nënshtresës. Nxjerr në pah ngjyrat natyrale të gurit, duke dhënë ndjesinë e të “lagurit” (fig. 7 – 8). Mbron llaçin lidhës të gurëve nga lagështia dhe nga gryerja në të ardhmen, nga ndikimi i ngricës ose thithja e ujit me pasojë rrjedhjen e kripërave. Jep mbrojtje të menjëhershme dhe jetëgjatë.

L2,600

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

MBROJTËS FASADE SEALEX

MBROJTËS FASADE SEALEX FACADE PROTECT Material me bazë silikoni, që përmban tretës.
Material me bazë silikoni, hidrorezistent, që përmban tretës. Ruan tejdukshmërinë e tij dhe nuk krijon cipë falë depërtimit të madh që ka (micro technology), duke siguruar frymarjen e nënshtresës. Nxjerr në pah ngjyrat natyrale të gurit, duke dhënë ndjesinë e të “lagurit” (fig. 7 – 8). Mbron llaçin lidhës të gurëve nga lagështia dhe nga gryerja në të ardhmen, nga ndikimi i ngricës ose thithja e ujit me pasojë rrjedhjen e kripërave. Jep mbrojtje të menjëhershme dhe jetëgjatë.

FUSHA APLIKIMIT

Antipenetruesi SEALEX FASADE PROTECT është i përshtatshëm për çdo lloj veshje gurësh natyral dhe artificial si në sipërfaqe të brendshme dhe
të jashtme muresh. Spërkatja kryesisht e gurëve nuk lejon njollosjen e tyre, duke i ruajtur gjithmonë një mënyrë natyrale. Muraturat prej suvaje ose betoni që janë lyer me dy shtresa SEALEX FASADE PROTECT, pa ndjekur më mbrapa lyerje me bojë, mbrohen plotësisht nga thithja e lagështisë për shumë vite, duke zëvëndësuar astarin dhe duke lejuar lyerjen e tij në të ardhmen. Në dyshemetë e jashtme të shtruara me pllaka afër kopshteve, rekomandohet lagie paraprake për mbrojtjen e gurit nga lagështia.

MËNYRA E PËRDORIMIT

1.Përgatitja e sipërfaqes
Në gurë natyral heqim nga nënshtresat mbeturinat ndërtimore ose ndotje të tjera, si myshku dhe myku, po ashtu edhe për pastrimin e gurëve përdorim pastruesin FUGA CLEAN.
2.Aplikimi
SEALEX FASADE PROTECT zbatohet siç është, në sipërfaqe të përgatitura dhe të thata, me penel, rrul ose spërkatje, në një shtresë deri në ngopje ose me dy duar të një pas njëshme nëse sipërfaqja është poroze. Dora e dytë kalohet për deri sa dora e parë është akoma e njomë.

KONSUMI
150-300 ml/m², në bazë të thithjes së sipërfaqes.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “MBROJTËS FASADE SEALEX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MBROJTËS DYSHEMEJE BETONI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK POLIUERITANI PËR DYSHEME
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST BONIFIN

DAST BONIFIN

Sold by DAST
L335
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ÇIMENTO PËR PLASARITJE MBJELLJE DHE LIDHJE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ASTAR GRAFIATO TECNOFIX LIQUID
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart