Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

STUKO AKRILIKE DAST

Add your review

L870

ACRYL SPACHTEL

Stuko patinimi e prodhuar në bazë të nano teknollogjisë për realizimin e rifiniturave të lëmuara në ambiente të jashtme dhe të brendshme.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Stuko Patinimi e përbërë nga çimento e bardhë, pluhur mermeri i bardhë, rezina dhe aditivë special.
 • E prodhuar në bazë të nanoteknologjisë.
 • Përdoret për ambiente të brendshme dhe të jashtme.
 • Lejon një trashësi nga 0 deri 3 mm për çdo dorë.
 • Fërkohet lehtësisht me letër zmerile dhe jep një rifiniturë të fortë dhe shumë të lëmuar.
 • Është konfrom normës EN 998 – 1

L870

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

STUKO AKRILIKE DAST

STUKO AKRILIKE DAST ACRYL SPACHTEL Stuko patinimi e prodhuar në bazë të nano teknollogjisë për realizimin e rifiniturave të lëmuara në ambiente të jashtme dhe të brendshme.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Stuko Patinimi e përbërë nga çimento e bardhë, pluhur mermeri i bardhë, rezina dhe aditivë special.
 • E prodhuar në bazë të nanoteknologjisë.
 • Përdoret për ambiente të brendshme dhe të jashtme.
 • Lejon një trashësi nga 0 deri 3 mm për çdo dorë.
 • Fërkohet lehtësisht me letër zmerile dhe jep një rifiniturë të fortë dhe shumë të lëmuar.
 • Është konfrom normës EN 998 – 1

FUSHAT E APLIKIMIT
Për stukimin e mureve dhe tavaneve të mbushura me llaç tradicional ose me llaç të parapërgatitur me bazë gëlqere – çimento.

 • Stukimin e sipërfaqeve prej betoni.
 • Për krijimin e rifinirurave të lëmuara në ambiente të jashtme dhe të brendshme.

PËRGATITJA E SUPORTIT
Suportet që karakterizohen nga disniveli më shumë se 3 mm, duhet të nivelohen paraprakisht përpara aplikimit të stukos. Suportet duhet të jenë të niveluara dhe mekanisht të qëndrueshme, të pastra, pa praninë e bojrave, yndyrnave, etj.

MËNYRA E APLIKIMIT TË PRODUKTIT

Produkti përhapet në sipërfaqe nëpërmjet një spatule të lëmuar për të siguruar një përhapje dhe mbulim të plotë të sipërfaqes. Produkti aplikohet në dy duar deri në një trashësi në 3 mm. Dora e dytë jepet pasi të jetë tharë e para për 2 – 3 orë në temperaturë 23o C.

PASTRIMI I PRODUKTIT

Pastrimi i veglave të punës dhe i duarve duhet të bëhet kur produkti është tharë plotësisht.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “STUKO AKRILIKE DAST”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DYSHEMEJE EPOKSIDE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ SUVATIMI MORTEL ANTIQUE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV A11
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VESHJE DEKORATIVE GRAFITI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
FIBRA POLIPROPILENI PËR BETON
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW 1100 KOLL PLLAKASH

DAST DW 1100 KOLL PLLAKASH

Sold by DAST
L430L520
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart