Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT

Add your review

L1,300

LATEX

është adetiv për përmirësimin e llaçrave me bazë çimentoje.
PËRSHKRIMI
Latex është një polimer sintetik, për përmirësimin e llaçrave me bazë çimento dhe shtresash betoni.

L1,300

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT

ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT LATEX është një polimer sintetik, për përmirësimin e llaçrave me bazë çimento dhe shtresash betoni.
PËRDORIMI I LATEX

  • Shtresë lidhëse ndërmjet betonit të vjetër dhe të ri ose llaçit.
  • Përmirësimin e llaçit dhe rifiniturave me bazë çimento dhe gëlqereje.
  • Rrit ngjitshmërinë e llaçrave dhe papërshkueshmërinë nga uji.
  • Përdoret për llaçrat hidroizolues me bazë çimento duke siguruar rezistencë ndaj presionit hidrostatik.
  • Përdoret për përmirësimin e rezistencës së llaçrave të themeleve.
  • Permirëson ndjeshem aftësinë ngjitëse të kollrave, dhe rifiniturave.
  • Mbron sipërfaqet e betonit nga dehidratimi.
  • Përdorimi i LATEX rrit ndjeshëm ngjitshmërinë, rezistencën mekanike, elasticitetin dhe papërshkueshmërinë nga uji të produkteve të ndërtimit me bazë çimento.

PËRGATITJA E SUPORTIT

Suportet mbi të cilat do të aplikohet produkti duhet të jenë të pastra nga të gjitha pluhurat, yndyrnat, vajrat, mbetjet e finos, bojrat etj.
APLIKIMI

LATEX përzihet me ujin dhe raporti i përzierjes varet nga karakteristikat që duam t’i japim llaçrave dhe ngjitësave për pllaka. Raporti i përzierjes së LATEX me ujin nuk duhet të jetë më i ulët se 1:5. Nëse ky raport do të jetë shumë i vogël atëherë nuk do të kemi përmirësim dhe përforcim të vetive të llaçrave dhe ngjitësave me bazë çimento. Për përgatitjen e përzierjes së betonit dhe llaçit tradicional, fillimisht hidhet LATEX e më pas çimento dhe rërë për të shmangur krijimin e kokrrizave. Përdorimi i tij rrit ndjeshëm punueshmërinë e produktit dhe kohën e tharjes. Të gjithë llaçrat me bazë çimento të cilat përzihen me LATEX karakterizohen nga ngjitshmëri dhe elasticitet më i lartë se llaçrat të cilët nuk shoqërohen nga LATEX.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ADITIV PËR BETONIN BETOPLAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ SUVATIMI MORTEL GP-10 FAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TAPET HIDROIZOLUES IZOCARPET
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW 2200 RAPID

DAST DW 2200 RAPID

Sold by DAST
L2,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
IZOTUBE

IZOTUBE

Sold by DAST
L220
ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT
ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart