Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX

Add your review

L1,700

WALL GROUT FIX

Llaç me bazë çimento me tharje të shpejtë për riparime fugash murature
KARAKTERISTIKAT
Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofrojnë punuemshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet.

L1,700

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX

LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX me bazë çimento me tharje të shpejtë për riparime fugash murature. Pluhur çimentoz për meremetime me rezistencë të lartë mekanike, nuk tkurret, për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm. Ofrojnë punuemshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj ngricës, goditjeve dhe lagështisë. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimerëve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet.

FUSHA E APLIKIMIT

WALL GROUT FIX, I përshtatshëm për riparime fugash murature, në muratura të brëndshme dhe të jashtme, si edhe në muratura ku duam të bëjmë përforcime të llaçit të murit.

MËNYRA E PËRDORIMIT

  1. Përgatitja e sipërfaqes
    Nënshtresa duhet të jetë e pastër nga pluhurat dhe materialet e kalbura dhe të laget mirë ose të astarohet me stabilizues mikromolekular BETON CONTACT para aplikimit.
  2. APLIKIMI
    Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 kg pluhur në 5,5 L ujë dhe përziejmë me trapan xhirosh të ulëta ose betonierë derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 10 minuta dhe zbatohet ose me mistri për meremetime ose me makineri hedhëse në qoftë se sipërfaqet kanë nevojë për një material mbulues me rezistenca të larta mekanike.
KONSUMI

Rreth 18 kg/m2 /cm trashësi shtresë

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ RIPARUES GP 70 FAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PIKORE ME RRJET

PIKORE ME RRJET

Sold by DAST
L200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS EPOKSID DW 7100 EPOFAST

NGJITËS EPOKSID DW 7100 EPOFAST

Sold by DAST
L2,200L23,000
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KËNDORE ME RRJETË

KËNDORE ME RRJETË

Sold by DAST
L100
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË KARBONI PËR FORCIM
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ADITIV HIDROIZOLUES PËR BETON
LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX
LLAÇ PËR RIPARIME WALL GROUT FIX
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart