Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

REZINË EPOKSIDE EPOLOT LV 011

Add your review

L2,850

EPOLOT LV 011

Rrëshirë epokside 2 komponentësh për injëktim, pa tretës, lëng i hollë, me tkurrje zero.
KARAKTERISTIKAT
Rrëshirë epokside 2 komponentësh, injëktimi, pa tretës, lëng i hollë, me tkurrje zero. Fluiditeti i saj lejon rregullimin e çarjeve të vogla. Paraqet
adezivitet të lartë në betonarme dhe në çelik. Ka rezistencë të lartë në shtypje, përkulje dhe acide. Nuk ndikohet nga alkalet, ngricat dhe lagështia.

L2,850

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

REZINË EPOKSIDE EPOLOT LV 011

REZINË EPOKSIDE EPOLOT LV 011 Rrëshirë epokside 2 komponentësh, injëktimi, pa tretës, lëng i hollë, me tkurrje zero. Fluiditeti i saj lejon rregullimin e çarjeve të vogla. Paraqet adezivitet të lartë në betonarme dhe në çelik. Ka rezistencë të lartë në shtypje, përkulje dhe acide. Nuk ndikohet nga alkalet, ngricat dhe lagështia.

FUSHAT E APLIKIMIT

EPOLOT LV – 011 përdoret për zbatimin e injëksioneve rrëshirore në çarje të betonit me gjërësi 0,1 – 1 mm. Rekomandohet për meremetimin e çarjeve në ura, në tunele, diga, kollona, trarë që çahen nga mbingarkesa, tërmete etj. Garanton një rehabilitim të plotë, duke risjell kompaktësinë fillestare në elementin ndërtimor. Përbën materialin e përshtatshëm ngjitës të betonit të ri me atë ekzistues. Ofron zgjidhje të vetme për mbjelljen e më vonshëm të armaturës metalike në sipërfaqe horizontale ose vertikale betonarmeje. Ngjitës matëialesh të njëjta dhe të ndryshme përveç polietilenit dhe teflonit, duke ofruar dinamikë shumë të fuqishme ngjitjeje.

MËNYRA E PËRDORIMIT

 1. Përgatitja e sipërfaqes
  Nënshtresa të jetë e pastër nga materiale të kalbëzuara, pluhura, vajra, dhe pellgje me ujë.
 2. Parapërgatitja e zbatimit
  Përziejmë dy përbërëset A dhe B në raport 3:1 me spatul të ngushtë deri sa të krijohet një masë plotësisht homogjene për 3 – 4 minuta.
 3. APLIKIMI
  a) Injëktim rrëshire: Heqim nga të dyja anët e çarjes në rast suvaje, duke pastruar betonin nga pluhurat me ajër me presion. Vulosim me stuko epokside DW 9000 EPO – UNI gjatë gjithë gjatësisë së çarjes, duke vendosur pipezat e injëktimit çdo 25 cm. Carjet vertikale duhet të mbushen duke përdorur pistoletën shumë përdorimesh nga pika me e ultë e lartësisë me drejtim lart, duke vulosur me tapë pipezat pas derdhjes së EPOLOTLV – 011.
  b) Mbjellje armature: Hapim vrima me diametër më të madhë se ai i armaturës metalike dhe në thellësin maksimale të mundshme. Në sipërfaqet horizontale, vrima duhet të shohi në drejtim lartë. Pasi të heqim pluhurin, mbushim kaq sasi EPOLOT LV – 011 më qëllim që pas
  vendosjes së armaturës rrëshira të mbilundroj lehtësisht.

KONSUMI
Vulosje çarjesh : 1,1 kg/l vëllimi bosh

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “REZINË EPOKSIDE EPOLOT LV 011”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES DY KOMPONENTËSH
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO SPATORELLA GIPS

STUKO SPATORELLA GIPS

Sold by DAST
L1,100
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT IZOLUES IZOTAPE

SHIRIT IZOLUES IZOTAPE

Sold by DAST
L1,390
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PLLAKA TERRAKOTË

NGJITËS PËR PLLAKA TERRAKOTË

Sold by DAST
L930L970
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KËNDORE POL-START PVC
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO AKRILIKE DAST

STUKO AKRILIKE DAST

Sold by DAST
L870
REZINË EPOKSIDE EPOLOT LV 011
REZINË EPOKSIDE EPOLOT LV 011
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart