Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

Rezin 2 komponentë për riparime karrocerie

Add your review

Rezin 2 komponentë për riparime karrocerie

 • Enë: fishek i dyfishtë
 • Baza kimike: rrëshirë epokside
 • Ngjyra: E zezë
 • Dendësia: 1.1 g/cm³
 • Aroma/aroma: Karakteristike
 • Min. Rezistenca në tërheqje: 30 N/mm²
 • Min. rezistenca e kombinuar e tensionit dhe prerjes: 28 N/mm²
 • Kushtet për rezistencën e kombinuar ndaj tensionit dhe prerjes: pas katër orësh, 23°C, EN 1465
 • Kushtet për rezistencën në tërheqje: në 23°C, në përputhje me ASTM D-638
 • Fortësia e Shore D: 80

Sold by
Würth
@ Würth Albania
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

Rezin 2 komponentë për riparime karrocerie

Rezin 2 komponentë për riparime karrocerie

 • Enë: fishek i dyfishtë
 • Baza kimike: rrëshirë epokside
 • Ngjyra: E zezë
 • Dendësia: 1.1 g/cm³
 • Aroma/aroma: Karakteristike
 • Min. Rezistenca në tërheqje: 30 N/mm²
 • Min. rezistenca e kombinuar e tensionit dhe prerjes: 28 N/mm²
 • Kushtet për rezistencën e kombinuar ndaj tensionit dhe prerjes: pas katër orësh, 23°C, EN 1465
 • Kushtet për rezistencën në tërheqje: në 23°C, në përputhje me ASTM D-638
 • Fortësia e Shore D: 80
 • Kushtet për fortësinë Shore: në përputhje me DIN 53505
 • Jeta e punës: 60 min
 • Kushtet për jetëgjatësi: në 23°C
 • Koha e pjekjes: 4 h
 • Min./maks. Rezistenca ndaj temperaturës: -30 deri +120 °C
 • Min./maks. Temperatura e përpunimit: 15 deri në 25 °C
 • Maks. Rezistenca afatshkurtër e temperaturës: 190 °C
 • Maks. forca përfundimtare: 24 orë
 • Kushtet për forcën përfundimtare: në 23°C
 • Rezistencë ndaj: benzinës, naftës, lëngut ftohës, vajrave të motorit dhe marsheve
 • Pa VOC: Po
 • Pa silikon: Po
 • Afati i ruajtjes nga prodhimi: 12 muaj
 • Artikuj shtesë: Pastrues acetoni, art. 0893460; Quattro rust stop, art. 08932141; mulli boshtor pneumatik, art. 07032310; Flexi-Disc, art. 0578705 …; disk najloni leshi, art. 067322 50/75; mini disk leshi, art. 0673205…/207…; pincë mbyllëse, art. 071409…
 • Përmbajtja: 225 ml

Ngjitës rrëshirë epokside me qëndrueshmëri të lartë

 • Riparimi rikthen forcën dhe ngurtësinë origjinale
 • Saldim më pak në vend
 • Plotëson kërkesat e prodhuesve të automobilave

Teknologjia e grimcave të qelqit

Një trashësi e shtresës ngjitëse prej 0,7-1,2 mm është e garantuar edhe pas shtypjes së madhe

Stabilitet i shkëlqyer

Ngjitësja nuk funksionon në sipërfaqe vertikale (tiksotropike)

Mbrojtje e jashtëzakonshme nga korrozioni

 • Rivendos rezistencën origjinale ndaj ndryshkjes
 • Parandalon shenjat e ndryshkut në pikat e saldimit

E saldueshme

Mund të planifikohet/lyhet

Pa silikon dhe VOC

Njoftim

Jo i përshtatshëm për pjesët e karrocerisë që mbajnë ngarkesë (p.sh. shtyllat A, trarët gjatësorë të shasisë etj.). Kur ndërroni pjesë, mos ngjitni në sipërfaqe të dukshme, pasi mund të shfaqen “vija hije”. Produkti duhet të ruhet në një vend pa ngrica. Për armët pa tela ose pneumatike, duhet të përdoret cilësimi/ushqimi më i ulët për të parandaluar deformimin e fishekut.

Udhëzimet e përdorimit janë rekomandime të bazuara në testet që kemi kryer dhe përvojën tonë; kryeni testet tuaja përpara çdo aplikimi. Për shkak të numrit të madh të aplikacioneve dhe kushteve të ruajtjes dhe përpunimit, ne nuk marrim asnjë përgjegjësi për një rezultat specifik aplikimi. Për aq sa shërbimi ynë falas i klientit ofron informacion teknik ose vepron si shërbim këshillimor, ky shërbim nuk merr përsipër asnjë përgjegjësi, përveç rasteve kur këshillat ose informacionet e dhëna bien brenda objektit të shërbimit tonë të specifikuar, të rënë dakord me kontratë ose kur këshilltari ka vepruar qëllimisht. Ne garantojmë cilësi të qëndrueshme të produkteve tona. Ne rezervojmë të drejtën për të bërë ndryshime teknike dhe për të zhvilluar më tej produktet.

 

Njihuni me produktet tona WURTH

Media Sociale INSTAGRAM  FACEBOOK

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “Rezin 2 komponentë për riparime karrocerie”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHARRË PORTATIVE KTS 140 COMBI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Frezë vertikale ROUTER OF 1100-E
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
SILIKONI NGJITËS - KLASA E USHQIMIT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LAK MBROJTËS TË MOTORIT
LAK MBROJTËS TË MOTORIT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
IZOLUES PER BASHKIMIN E TUBAVE HIDRAULIK
IZOLUES PER BASHKIMIN E TUBAVE HIDRAULIK
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
TESTER VIZUAL ANTI-FREEZE DHE ADBLUE
Rezin 2 komponentë për riparime karrocerie
Rezin 2 komponentë për riparime karrocerie
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart