Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

DAST DW CONEXION 55

Add your review

L620L730

DW CONEXION 55

Ngjitës me bazë çimento për ngjitjen e paneleve termoizoluese ESP.

KARAKTERISTIKAT

  • Ngjitshmëri e lartë në substrate minerale dhe panelet EPS
  • Punueshmëri shumë e mirë
  • Rezistente ndaj kushteve atmosferike
SKU: N/A Tags: ,

L620L730

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

DAST DW CONEXION 55

DAST DW CONEXION 55 Ngjitës me bazë çimento për ngjitjen e paneleve termoizoluese ESP.

KARAKTERISTIKAT

  • Ngjitshmëri e lartë në substrate minerale dhe panelet EPS
  • Punueshmëri shumë e mirë
  • Rezistente ndaj kushteve atmosferike

FUSHA E PËRDORIMIT

DW CONEXION 55 është ngjitës me bazë çimento për ngjitjen e paneleve EPS në DAST ETICS (sistemet e jashtme termoizoluese). DW CONEXION 55 përdoret për të ngjitur panelet termoizoluese EPS në objekte të reja, si edhe në ndërtesat ekzistuese që do rinovojnë fasadat me sistem termoizolues.

PROÇEDURA E APLIKIMIT

Përgatitja e sipërfaqes
DW CONEXION 55 ka ngjitshmëri shumë të mirë ne sipërfaqe të tilla si mur, suva dhe sipërfaqe me bazë çimento të cilat duhet të jenë të lira nga yndyrnat, bitumet, pluhurat dhe substancave të tjera qe ulin forcën ngjitëse. Ngjitshmëria në llaçe ekzistuese dhe veshjet e bojës duhet të kontrollohet para fillimit të aplikimit. Në rast të kontaminimit mikrobiologjik me kërpudha, myshk ose algave, sipërfaqja e fasadës duhet të pastrohet me furçe metalike dhe, më pas të trajtohet me solucion kundra këtyre mikrobeve. Muret e vjetra të suvatuara, llaçrat e forta dhe sipërfaqet e bojës duhet të zmerilohen, pastaj lahen me ujë me presion dhe të lihen deri sa të thahen plotësisht. Sipërfaqet me thithje te lartë
të ujit, si p.sh. muret e bërë nga blloqe betoni të ajruara ose blloqe silikat duhet të trajtohen me astarin BETON CONTACT dhe të lihen për tharje për të paktën 4 orë.

APLIKIMI
DW CONEXION 55 duhet derdhur në sasinë e matur të ujit të ftohtë dhe të pastër dhe trazuar me anë të një mikseri derisa një masë homogjene të përftohet. Llaç i gatshëm duhet të aplikohet me një mistri përgjatë skajeve të panelit dhe një rrip prej 3 ÷ 4 cm të gjerë dhe me gjatësi prej përafërsisht 8 cm në disa pjesë të panelit. Pastaj menjëherë, paneli EPS duhet të fiksohet në mur me disa goditje të vogla. Llaçi i aplikuar siç duhet kur montohet, duhet të mbulojë minimumi 40% të sipërfaqes së panelit. Në rast të sipërfaqeve të suvatuara mund të aplikohet me anë të një malle të dhëmbëzuar me dhëmbë 10 – 12 mm. Panelet duhet të jenë të fiksuar fort njëri me tjetrin në mënyrë “muri tulle”. Kur panelet EPS janë montuar pas përafërsisht 3 ditësh, çdo pabarazi në nivelimet e paneleve eleminohet me letër gërryese, dhe me pas duhet të përforcohet edhe me upa plastike ose mekanike. Numri i upave duhet të jetë minimumi 4 copë për m2.

KONSUMI
Konsumi i përafërt:
Fiksimin e paneleve EPS: përafërsisht. 4.0 Kg/m2
Shtresa rrafshuese: përafërsisht. 3.0 Kg/m2
PAKETIMI
DW CONEXION 55 është i mbushur në thasë letre 25 Kg.
JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA
12 muaj, kur është i ruajtur në mjedis normal dhe paketim origjinal, të mbrojtur nga ekspozimi direkt ndaj diellit dhe ngricave.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: DAST DW CONEXION 55

Karakteristika të Përgjitshme
Ngjyra

,

Specification
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “DAST DW CONEXION 55”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO PËR PATINIME SPATORELLA
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTOLIVELANT TECNOFLOOR 10
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST DW 2000 NGJITËS PËR PLLAKA

DAST DW 2000 NGJITËS PËR PLLAKA

Sold by DAST
L270L680
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
RËRË KUARCI PËR DYSHEME
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR MERMER DAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT EPO-FLOOR EC 0.3
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart