Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ADITIV PËR BETONIN BETOPLAST

Add your review

L1,000

BETOPLAST

Plasticier, tipi A – adetiv për hidroizolim në përgatitjen e Betonit. BETOPLAST është një adetiv i lëngshëm që vepron si një plasticier në beton dhe agjent hidroizolues, duke ofruar përparësitë e mëposhtme:

 • Rrit ndjeshëm padepërtueshmërinë e ujit në presion pozitiv dhe negativ ose absorbimi kapilar.
 • Përmirëson punueshmërinë pa qënë nevoja për shtim të sasisë së ujit.
 • Eliminon ajrin brenda masës së betonit.
 • Nuk përmban klorure dhe agjentë të tjerë korrodues.
 • Ai është kompatibël me të gjitha llojet e çimentos Portland.

L1,000

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ADITIV PËR BETONIN BETOPLAST

ADITIV PËR BETONIN BETOPLAST Plasticier, tipi A – adetiv për hidroizolim në përgatitjen e Betonit. BETOPLAST është një adetiv i lëngshëm që vepron si një plasticier në beton dhe agjent hidroizolues, duke ofruar përparësitë e mëposhtme:

 • Rrit ndjeshëm padepërtueshmërinë e ujit në presion pozitiv dhe negativ ose absorbimi kapilar.
 • Përmirëson punueshmërinë pa qënë nevoja për shtim të sasisë së ujit.
 • Eliminon ajrin brenda masës së betonit.
 • Nuk përmban klorure dhe agjentë të tjerë korrodues.
 • Ai është kompatibël me të gjitha llojet e çimentos Portland.

FUSHA E APLIKIMIT

BETOPLAST është një adetiv i nevojshëm për përgatitjen e betoneve me rezistencë të lartë në shtypje, për betone të ekspozuara ndaj agjentëve
atmosferik, si edhe për betone që do të zhyten në ujë.
UDHËZIME PËR PËRDORIM
BETOPLAST mund të shtohet:

 • Në ujin përzierës gjatë përgatitjes së betonit.
 • Në beton të parapërgatitura përpara përdorimit. Në këtë rast, betonieret duhet ta punojnë betonin edhe për 3 – 5 minuta shtesë, për të arritur shpërndarje uniformë në të gjithë masën e betonit.

DOZIMI
0,2 – 0,5 Kg për 100 Kg çimento.

PAKETIMI

BETOPLAST është ambalazhuar në enë plastike 1 kg, 5 kg dhe 10 kg.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

18 muaj nga data e prodhimit në qoftë se ruhet në paketimin origjinal, i hapur, në temperatura midis +5OC dhe +35OC. Të mbrohet nga ekspozimi i drejtpërdrejtë në diell dhe nga grica.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ADITIV PËR BETONIN BETOPLAST”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PËLHURË ME FIBRA KARBONI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK GURI EPOKSID

LLAK GURI EPOKSID

Sold by DAST
L6,080
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR PARKETE S33

NGJITËS PËR PARKETE S33

Sold by DAST
L2,600L6,200
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË KARBONI PËR FORCIM
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO PËR PATINIME SPATORELLA
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ SUVATIMI MORTEL GP-10
ADITIV PËR BETONIN BETOPLAST
ADITIV PËR BETONIN BETOPLAST
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart