Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT

Add your review

L1,200

PLASTOLIT

Plastolit është një produkt i lëngshëm që i jep llaçit me bazë çimentoje plasticitet, fuqi lidhëse dhe të gjitha avantazhet e gëlqeres. Është shtesa ideale për prodhimin e llaçit për ndërtim, suva, shtresa të varfëra etj. Shtohet në ujin që i hidhet llaçit dhe për shkak të plasticitetit sasia e ujit të kërkuar është më e vogël.

L1,200

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT

ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT – PLASTISTIFIKUES LLAÇI

PËRSHKRIMI
Plastolit është një produkt i lëngshëm që i jep llaçit me bazë çimentoje plasticitet, fuqi lidhëse dhe të gjitha avantazhet e gëlqeres. Është shtesa ideale për prodhimin e llaçit për ndërtim, suva, shtresa të varfëra etj. Shtohet në ujin që i hidhet llaçit dhe për shkak të plasticitetit sasia e ujit të kërkuar është më e vogël.
PERGATITJA!
Reduktojmë sasinë e ujit për llaçin duke e zëvëndësuar gëlqeren me PLASTOLIT.

  • Llaç muri dhe shtresa të varfra: 50g plastolit për 25 Kg cimento (0.2%)
  • Për përgatitjen e 1m3 llaç nevojiten: Cimento: 225 Kg Rërë: 0.90 m3 PLASTOLIT: 450 g
  • Për pregatitjen e llaçit për suvatim. 75 g PLASTOLIT per 25 Kg çimento (0.3%).

KUJDES!
Plastolit mund të përdoret 18 muaj nga data e prodhimit nëse është ruajtur në ambalazh origjinal edhe të pahapur në temperatura ndërmjet 5°C dhe 35°C. Të mbrohet nga ekspozimi në diell dhe ngrica. PLASTOLIT ofron një punueshmëri më të mirë kur përzihet me rërë me granulometri të seleksionuar. Dozimi shtesë (më shumë se 0.4% e peshës se çimentos) do të reduktojë fortësinë e llaçit.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES IZOELASTIC UV
IZOELASTIC UV Material hidroizolues dy komponentësh me bazë çimentoje, me elasticitet dhe me funksion mbrojtës për tarraca. KARAKTERISTIKAT Hidroizolues dy-komponentësh me bazë çimentoje, inertësh me granulometri të seleksionuar, aditivësh specialë dhe polimere sintëtike në dispersion ujor. Duke përzier dy komponentët, përftohet një masë që mund të aplikohet edhe në sipërfaqe vertikale, me një trashësi deri në 1 mm për shtresë. Falë përmbajtjes së lartë të rezinave sintetike dhe cilësive të tyre, ai garanton një ngjitje të shkëlqyer në të gjitha sipërfaqet e betonit, tullave dhe qëramikës (të parapërgatitura). Pas fortësimit, ai krijon një shtresë hidroizoluese dhe elastike, rezistente ndaj agjentëve atmosferikë.
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KËNDORE POL-START PVC
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS PËR BLLOQET DAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
STUKO SPATORELLA GIPS

STUKO SPATORELLA GIPS

Sold by DAST
L1,100
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ BAZË ÇIMENTO FIXATIV C57
ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT
ZËVËNDËSUES GËLQEREJE PLASTOLIT
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart