Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

STUKO PËR PATINIME NANOTOP EXTRA

Add your review

L960

NANOTOP EXTRA

Stuko e aplikimeve me bazë nanoteknologjike, për të realizuar patinimin e lëmuar të tavaneve në mjedise të jashtme dhe të brendshme.
Karakteristikat teknike
Material i përbërë nga çimento e bardhë, pluhur mermeri i bardhë, rrëshirë dhe aditive speciale. Bazuar në aplikimin e nanoteknologjisë, mund të përdoret në ambiente të brendshme dhe të jashtme dhe siguron që materiali mund të punohet në një trashësi prej 0-3 mm për çdo shtresë që është aplikuar. Eshtë lehtësisht e zmerilueshme me një letër zmerile dhe siguron një rifiniture të fortë dhe shumë të lemuar të tavaneve. Eshtë konform me normën EN 998-1.

L960

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

STUKO PËR PATINIME NANOTOP EXTRA

STUKO PËR PATINIME NANOTOP EXTRA Stuko e aplikimeve me bazë nanoteknologjike, për të realizuar patinimin e lëmuar të tavaneve në mjedise të jashtme dhe të brendshme.
KARAKTERISTIKAT TEKNIKE
Material i përbërë nga çimento e bardhë, pluhur mermeri i bardhë, rrëshirë dhe aditive speciale. Bazuar në aplikimin e nanoteknologjisë, mund të përdoret në ambiente të brendshme dhe të jashtme dhe siguron që materiali mund të punohet në një trashësi prej 0-3 mm për çdo shtresë që është aplikuar. Eshtë lehtësisht e zmerilueshme me një letër zmerile dhe siguron një rifiniture të fortë dhe shumë të lemuar të tavaneve. Eshtë konform me normën EN 998-1.

FUSHAT E APLIKIMIT

Për stukimin e mureve dhe tavaneve të mbushura më parë me llaç tradicional ose llaç të përgatitur me bazë çimento dhe gëlqere. Për stukimin e sipërfaqeve të betonit. Për krijimin e sipërfaqeve të lëmuara në mjedise të brendshme dhe të jashtme.

PËRGATITJA E SUPORTIT

Suportet të cilat karakterizohen nga parregullsi sipërfaqësore prej më shumë se 3 mm duhet të nivelohen paraprakisht para se të aplikoni stukon.

METODA E APLIKIMIT TE PRODUKTIT

Produkti përhapet në sipërfaqe nëpërmjet një shpatulle të lëmuar, për të siguruar një përhapje dhe mbulim të plotë të sipërfaqes. Produkti aplikohet dy here me një trashësi prej 3 mm. Koha e dytë e aplikimit është pasi eshte thare dora e pare , 2-3 orë pas aplikimit të parë, në një temperaturë prej 23o C.

PASTRIMI I PRODUKTIT

Mjetet e punës dhe pastrimi i duarve ,duhet të bëhet kur produkti është tharë plotësisht.

RUAJTJA

12 muaj nëse ruhet në vend të thatë dhe I mbrojtur nga ngricat dhe ekspozimi ndaj rrezeve të diellit

KONSUMI

Afërsisht 1 kg/m

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “STUKO PËR PATINIME NANOTOP EXTRA”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-30
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT IZOLUES DAST

SHIRIT IZOLUES DAST

Sold by DAST
L1,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ÇIMENTO PËR PLASARITJE MBJELLJE DHE LIDHJE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PASTRUES FUGASH PËR PLLAKA
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT EPOFLOOR EC 08
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH
STUKO PËR PATINIME NANOTOP EXTRA
STUKO PËR PATINIME NANOTOP EXTRA
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart