Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

NIVELUES DYSHEMEJE GRANDFLOOR

Add your review

L350

GRANDFLOOR 8.0

Mbushës dyshemesh me bazë çimento, aditivë të modifikuar i cili përdoret për shtrim dhe nivelim dyshemesh. Është i klasifikuar si CT – C40 – F10 – AR2 në bazë të stadardit EN 13813.

FUSHA E APLIKIMIT

Përdoret për përgatitjen e sipërfaqeve të lëmuara ose shtresave përpara vendosjes së materialeve si pllaka qeramike, parkete apo autonivelantë etj.

L350

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

NIVELUES DYSHEMEJE GRANDFLOOR

NIVELUES DYSHEMEJE GRANDFLOOR Mbushës për dysheme me përmbajtje të lartë çimento dhe agregatesh të lehtësuar.
PËRSHKRIMI
GRANDFLOOR 8.0 është një mbushës dyshemesh me bazë çimento, aditivë të modifikuar i cili përdoret për shtrim dhe nivelim dyshemesh. Është i klasifikuar si CT – C40 – F10 – AR2 në bazë të stadardit EN 13813.

FUSHA E APLIKIMIT

Përdoret për përgatitjen e sipërfaqeve të lëmuara ose shtresave përpara vendosjes së materialeve si pllaka qeramike, parkete apo autonivelantë etj.

MËNYRA E PËRGATITJES

1. Përgatitja e suportit
Suporti duhet të jetë i pastër, pa praninë e pluhurave, pjesëve të shkëputura, vajrave, verniqeve, etj. Produkti GRANDFLOOR 8.0 mund të shkelet 4 ditë mbas aplikimit.
2. Mënyra e aplikimit
GRANDFLOOR 8.0 shtohet gradualisht në një sasi uji rreth 5,5 – 6,0 L nën një përzierje të vazhdueshme deri sa të formohet një masë homogjene dhe e rrjedhshme. Përzierja lihet 3 minuta në qetesi dhe më pas përzihet përsëri. GRANDFLOOR 8.0 hidhet në një shtresë të vetme në sipërfaqen e unës deri sa të arrihet trashësia e dëshiruar. Temperatura e aplikimit duhet të jetë ndërmjet +5o C dhe +35o C

KONSUMI
Afërsisht. 1,65 Kg/m2 për mm trashësi shtresë.

PAKETIMI

GRANDFLOOR 8.0 është i ambalazhuar në thasë 25 Kg.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

12 muaj nga data e prodhimit nëse ruhet në paketim origjinal dhe të pahapur. Duhet të mbrohet nga ekspozimi i drejtpërdrejtë në diell dhe nga ngrica.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “NIVELUES DYSHEMEJE GRANDFLOOR”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAK PARKETI DYKOMPONENT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ RIPARUES FIBREN GP 70
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
RRJETË ME FIBRA XHAMI DAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KËNDORE POL-START LOS 83
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË DYSHEMEJE EPOKSIDE
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
GRAFIATO DECOR SILEX

GRAFIATO DECOR SILEX

Sold by DAST
L5,100
NIVELUES DYSHEMEJE GRANDFLOOR
NIVELUES DYSHEMEJE GRANDFLOOR
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart