Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

NGJITËS ZJARRDURUES DAST

Add your review

L690L2,360

DW FIRE

Llaç zjarrdurues me bazë çimento, rezinash sintetike dhe adetivë special për ambjente me temperaturë të lartë.

KARAKTERISTIKAT

Pluhur çimentoz për ambiente me temperaturë të lartë dhe me rezistencë të lartë mekanike, për mbushje me trashësi deri 20 mm shtresë, nuk tkurret dhe nuk krijon plasaritje. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj temperaturave dhe goditjeve. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimereve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet dhe nuk rrëshket në trashësi të mëdha.

SKU: N/A Tags: ,

L690L2,360

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

NGJITËS ZJARRDURUES DAST

NGJITËS ZJARRDURUES DAST DW FIRE
Llaç zjarrdurues me bazë çimento, rezinash sintetike dhe adetivë special për ambjente me temperaturë të lartë.

KARAKTERISTIKAT

Pluhur çimentoz për ambiente me temperaturë të lartë dhe me rezistencë të lartë mekanike, për mbushje me trashësi deri 20 mm shtresë, nuk tkurret dhe nuk krijon plasaritje. Ofron punueshmëri të lartë, ngjitshmëri, rezistencë ndaj temperaturave dhe goditjeve. Për arsye të lidhjeve hidraulike, të polimereve të posaçme, të inerteve të përzgjedhura dhe të fibrave sintetike që përmban, nuk çahet dhe nuk rrëshket në trashësi të mëdha.

FUSHA E APLIKIMIT

DW FIRE, aplikohet në të gjitha ato ambiente ku kerkohet rezistencë e lartë ndaj temperaturave, si për shëmbull furra, oxhaqe, etj.

MËNYRA E PËRDORIMIT

Përgatitja e sipërfaqes
Tullat dhe sipërfaqja ku do bëhet aplikimi duhen të jenë të qëndrueshme dhe rezistente mekanikisht.

APLIKIMI

Hedhim pluhurin çimentor në ujë të pastër, në raport 25 Kg pluhur në 5,5 lt ujë dhe përziejmë me trapan me xhiro të ulëta ose betoniere derisa të krijohet një masë homogjene, e përshtatshme për çdo përdorim. Masa ngelet e punueshme për 3 orë dhe zbatohet ose me mistri për muraturë ose për suva.

Njihuni me produktet tona DAST

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: NGJITËS ZJARRDURUES DAST

Karakteristika të Përgjitshme
Ngjyra

Specification
Paketimi

,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “NGJITËS ZJARRDURUES DAST”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ADETIV PËR PËRMIRSIMIN E LLAÇIT
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES AQUABLOCKER PU
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ SUVATIMI MORTEL GP-08
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
REZIN EPOKSIDE EPOLOT HV 300
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES IZOELASTIC LIQUID
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
ADITIV PËR BETONIN BETOPLAST
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart