Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI

Add your review

L1,200

HIDROSTOP

Hidroizolues me tharje të shpejtë pë mbylljen e rrjedhieve.

PËRSHKRIMI

HIDROSTOP është hidroizolues me tharje të shpejtë pas kontaktit me ujin.

FUSHA E APLIKIMIT

HIDROSTOP përdoret për mbylljen e rrjedhjeve të ujit pasi zotëron tharje dhe ngjitje të shpejtë.

L1,200

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI

HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI HIDROSTOP
Hidroizolues me tharje të shpejtë pë mbylljen e rrjedhieve.

PËRSHKRIMI

HIDROSTOP është hidroizolues me tharje të shpejtë pas kontaktit me ujin.

FUSHA E APLIKIMIT

HIDROSTOP përdoret për mbylljen e rrjedhjeve të ujit pasi zotëron tharje dhe ngjitje të shpejtë.

MËNYRA E PËRDORIMIT

1. Përgatitja e suportit
Suporti duhet të jetë i pastër, dhe i lagësht. Pjesët e mbetura, vajrat, bojrat duhet të pastrohen.
2. Aplikimi
Pjesës ku rrjedh uji duhet ti jepet formë konike në një thellësi 2 – 3 cm. HIDROSTOP duhet të shtohet gradualisht në ujë dhe të përzihet menjëherë deri sa të bëhet si një masë e lagësht. Masa e fituar presohet në vëndin e rrjedhies dhe mbahet aty për afro 2 minuta derisa të forcohet.

KONSUMI

  • Afërsisht 1,6 Kg HIDROSTOP nevojiten për përgatitjen e një volumi prej 1 L.
  • Temperatura e aplikimit duhet të jetë ndërmjet +5o C dhe +35o C.
  • Në rastet kur pjesa që do të mbushet ka volum të madh, HIDROSTOP mund të përzihet me një sasi rërë nga raporti 1:1 në volum deri në raportin 1:3 në volum. Në këtë mënyrë rritet edhe koha e punueshmërisë. Një mënyrë tjetër për rritjen e kohës së punueshmërisë është edhe shtimi i një sasie çimento të zakonshme.
  • Gjatë aplikimit rekomandohet të përdoren doreza.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

12 muaj nga data prodhimit nëqoftëse ruhet në paketim origjinal dhe të pahapur në vënde të mbrojtura nga dielli dhe ngrica

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES IZOELASTIC LIQUID
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
RRJETË ME FIBRA XHAMI DAST
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRITA PËR HIDROIZOLIMIN
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT EPO-FLOOR EC 0.3
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAÇ PËR SUVATIM MORTEL GP-100
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
HIDROIZOLUES DY KOMPONENTËSH
HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI
HIDROIZOLUES PËR RRJEDHJE UJI
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart