Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

GRAFIATO 1, 2, 3 DEKORATIVE

Add your review

L1,000

GRAFIATO 1, 2, 3

Veshje dekorative që shërben për trajtimin e fasadave dhe sipërfaqeve të brendshme.
KLASIFIKIMI I PRODUKTIT
GRAFIATO klasifikohet sipas standardid EN 998 – 1.
KARAKTERISTIKAT

  • Për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
  • Rezistencë e lartë ndaj kushteve atmosferike.
  • Punueshmeri e mirë.
  • Formon një struktërë të qëndrueshme dhe jetëgjatë.

L1,000

Sold by
DAST
@ Dast
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

GRAFIATO 1, 2, 3 DEKORATIVE

GRAFIATO 1, 2, 3 DEKORATIVE Veshje dekorative që shërben për trajtimin e fasadave dhe sipërfaqeve të brendshme.
KLASIFIKIMI I PRODUKTIT
GRAFIATO klasifikohet sipas standardid EN 998 – 1.
KARAKTERISTIKAT

  • Për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm.
  • Rezistencë e lartë ndaj kushteve atmosferike.
  • Punueshmeri e mirë.
  • Formon një struktërë të qëndrueshme dhe jetëgjatë.

FUSHA E PËRDORIMIT

GRAFIATO është i përshtatshëm për krijimin e veshjeve dekorative me cilësi mjaft të mira hidroizoluese ngjitëse dhe elastike. Përdoret dhe për krijimin e veshjeve dekorative mbi sipërfaqe të mbushura me llaç çimento ose llaç themelor termoizolues të cilët paraprakisht është rrafshuar me Tecnofix ose një nga produktet e linjës DW Conexion. Gjithashtu përdoret në sistemet e jashtme termoizoluese si veshje dekorative.

PROÇEDURA E APLIKIMIT

Përgatitja e suportit
Suporti ku do të aplikohet grafiato paraprakisht duhet të pastrohet nga pluhurat si edhe mbetjet e naftës, vajrave verniqeve, dylli dhe nga materialet kundër ngjitjes. Pastrimi i vajrave, verniqeve, dyllit apo materialve kundër ngjitjes realizohet mekanikisht ose në mënyrë manuale. Përpara aplikimit të grafiato suporti duhet të nivelohet me astarin e thatë Tecnofix. Suportet duhet të jenë të sheshta dhe mekanikisht të qëndrueshme në funksion të qëllimit të përdorimit.

MËNYRA E APLIKIMIT
GRAFIATO aplikohet me anën e një malle metalike të drejtë direkt mbi sipërfaqen e paratrajtuar me astarin TECNOFIX LIQUID. Mbas vendosje së produktit mbi suport bëhet fërkimi me anë të një malle plastike në mënyrë që të krijohen strukturat që duam.

PAKETIMI

GRAFIATO është i ambalazhuar në thasë 25 Kg.

JETËGJATËSIA DHE RUAJTJA

12 muaj nga data e prodhimit nëse ruhet në ambalazh origjinal të pahapur dhe i mbrojtur nga ekspozimi i drejtpërdrejtë ndaj diellit dhe nga ngricat.

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “GRAFIATO 1, 2, 3 DEKORATIVE”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
AUTONIVELANT EPOFLOOR EC 08
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
MBROJTËS FASADE SEALEX

MBROJTËS FASADE SEALEX

Sold by DAST
L2,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
NGJITËS POLISTEROLI DW CONEXION
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
IZOTUBE

IZOTUBE

Sold by DAST
L220
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
DAST FINO ANTIQUE

DAST FINO ANTIQUE

Sold by DAST
L360
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BOJË EPOKSIDE DY KOMPONENTËSH
GRAFIATO 1, 2, 3 DEKORATIVE
GRAFIATO 1, 2, 3 DEKORATIVE
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart