Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

AUTONIVELANT KNAUF FE 50 LARGO

Add your review

L1,200

FE 50 LARGO

Llaç i thatë i parafbrikuar bazuar në sulfat kalciumi, i cili përziet me ujë të pastër. Përbëhet nga anhidriti, gipsi i veçantë, superplasifikuesit dhe aditivët (0 deri në 4 mm) siç janë anhidriti natyror i grimcuar ose rëra kuarci. Klasifikimi i cilësisë sipas DIN EN 13813: CA-C25-F5.

L1,200

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

AUTONIVELANT KNAUF FE 50 LARGO

AUTONIVELANT KNAUF FE 50 LARGO Llaç i thatë i përzier në fabrikë mbi një sulfat kalciumi bazë e destinuar për përzierje me ujë. Përbëhet nga anhidrit, gips special, superplastizimin e përzierjeve dhe agregateve (0 deri në 4 mm), të tilla si kokrrizat anhidrit natyral ose rërë silicë. Klasifikimi i cilësisë acc. në EN 13813 CA-C25-F5

Karakteristikat dhe vlera e shtuar

 • Përçueshmëri e lartë termike
 • Mund të zbatohet me makinë Performance
 • Performancë e lartë e aplikimit
 • Vetë-nivelimi tkurrje dhe stres shumë i ulët
 • Zona me pak nyje
 • Cilësi e kontrolluar, konsistencë e lartë

Fusha e aplikimit

FE 50 Largo është ideale për vetë-nivelimin e dyshemeve për banesa me një familje, shtëpi me tarraca, ndërtesa banimi ose zyra shumëkatëshe në ambiente të brendshme.

Përdoret si:

 • Shtresë niveluese, trashësi nominale ≥ 35 mm
 • Shtresë niveluese, trashësi nominale ≥ 35 mm mbi elementet e ngrohjes
 • Veshje në një shtresë ndarëse, trashësia nominale ≥ 30 mm,
 • Shtresë niveluese e lidhur, trashësi nominale ≥ 25 mm
 • Veshje si dysheme e zbrazët, trashësi nominale ≥ 30 mm.

Aplikimi

Përgatitja

Për 40 kg llaç të thatë (1 thes) rreth. Kërkohen 6.5 l ujë të pastër.

Përzierja

Përzierja me makinë

Pëlhura dyshemeje Largo përzihet me ujë të pastër në pompat e përzierjes (p.sh. PFT FERRO 100, PFT G 4 ose të ngjashme) dhe derdhur mbi  sipërfaqe të përgatitur.

Aplikim

Përhapja e rekomanduar 38 deri 43 cm ø, e përcaktuar duke përdorur një qëndrueshmëri kontrollimi i kallajit 1.3 l në një sipërfaqe të barabartë, jo-absorbuese. Asnjë ujë nuk duhet të ndahet nga mallë gjatë përhapjes! FE 50 Nivelet e Largo në një sipërfaqe të rrafshët horizontale kur ngrihen me një mallë furçë ose një shirit ngjitës.

Pastrimi

Me aplikimin e makinës, makineria dhe gete duhet të pastrohen brenda 30 minuta më së voni rrezikoni bllokimin e makinës.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: AUTONIVELANT KNAUF FE 50 LARGO


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “AUTONIVELANT KNAUF FE 50 LARGO”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PJESA E SIPËRME E VARËSES-NONIUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI TERMIK KNAUF

LESH GURI TERMIK KNAUF

Sold by Knauf
L805L94,600
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LIDHËSE KRYQ PËR CD KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
BAXHO KNAUF - DRITARE KONTROLLI

BAXHO KNAUF – DRITARE KONTROLLI

Sold by Knauf
L1,750L3,900
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LIDHËSE KRYQ PËR UA- ME CD
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PAMBUK MINERAL QELQOR - EKOROLL

PAMBUK MINERAL QELQOR – EKOROLL

Sold by Knauf
L116L83,500
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart