Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

LESH GURI NATURBOARD VENTI

Add your review

L360L21,400

NaturBoard VENTI

Pllakë kompakte nga pambuku mineral guror, me dendësi të qëndrueshme dhe u takon produkteve gjysmë të forta.

SPECIFIKIMET

 • Trashësia 5cm
 • Gjatësia 1m
 • Gjerësia 60cm
 • Dëndësia 50 kg/m3
 • Copa në paketim 12
 • M2/paketim 7.2
 • M2/paletë 57,6
 • Paketa në paletë 8
SKU: N/A Tags: ,

L360L21,400

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

LESH GURI NATURBOARD VENTI

LESH GURI NATURBOARD VENTI pllaka izoluese për muret sandviç dhe fasadat e ventiluara. NaturBoard VENTI është pllakë kompakte nga pambuku mineral guror, me dendësi të qëndrueshme dhe u takon produkteve gjysmë të forta. Produkti është i padjegshëm, rezistent ndaj temperaturave të larta, i papërshkueshëm nga uji, rezistent ndaj plakjes dhe është kimikisht neutral.

PËRFITIMET

 • mbrojtjen nga zjarri
 • konsistencë dhe kompaktësi
 • rezistenca ndaj plakjes
 • manipulimi i thjeshtë dhe i lehtë
 • pa formaldehid të shtuar
 • e përshtatshme për manipulim
 • pa aromë
 • prehet lehtë

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

 • Koeficienti i përçueshmërisë termike λD 0.035 W/mK
 • Klasa e reagimit ndaj zjarrit A1 – material i padjegshëm
 • Faktori i rezistencës ndaj difuzionit të avullit të ujit µ ~1
 • Rezistenca ndaj rrjedhjes së ajrit r > 5 kPa.s/m2
Përshkrim i produktit

Knauf Insulation prodhon lesh mineral guri produkte izoluese. Ato janë në dispozicion në formën e pllaka ose rrotulla, dhe gjithashtu pllaka. Dendësia për leshi mineral guri shkon nga 10 në 85 kg / m³. Në përgjithësi, leshi mineral guri përbëhet nga> = 92.5% material inert. Pjesa inerte është bërë prej qelqi të ricikluar (e jashtme kulle, deri në 80% të përbërjes) dhe kryesisht rërë dhe dolomiti. Pjesa e mbetur <= 7.5% është bërë me lidhës përbërësit. Në Knauf Izolim, lidhësja e përdorur për të produktet e GMW janë lidhësi ECOSE, origjina e të cilit është niseshte bimore.

MË SHUMË INFORMACION

Aplikimi

Produkti është i dedikuar për izolimin termik dhe akustik, si dhe për mbrojtjen nga zjarri të mureve sandviç dhe fasadave të ventiluara deri në 12 metra të lartësisë. Këto pllaka i vendosim në mur në mes të profileve të fasadës së ventiluar, i fiksojmë mekanikisht me tiplla PVC (5-8 copë/m2) me vidë të çelikut. Mund të përdoren edhe në llojet e ndryshme të mureve sandviç.

Paketimi dhe magazinimi

Produkti NaturBoard VENTI furnizohet në folie PE termotkurrëse. Produktet duhet të magazinohen në hapësirë të mbyllur apo të mbuluar. Në situata të jashtëzakonshme, paketimet e magazinuara në hapësirë të jashtme duhet të mbrohen me folie të papërshkueshme nga uji. Paketimet nuk duhet të vendosen drejtpërdrejtë në tokë.

KARAKTERISTIKAT TEKNIKE

PERFORMANCAT

Value
Përçueshmëria termike 0,035

TË DHËNAT LOGJISTIKE

SPECIFIKIMET

Trashësia
Vlera R
Gjatësia
Gjerësia
Copa në paketë
m2/paketë
m2/paletë
SAP ID
30 0,86 1000 600 18 10,8
40 1,14 1000 600 15 9,0 72,0
50 1,43 1000 600 12 7,2 57,6
60 1,71 1000 600 9 5,4
70 2,00 1000 600 8 4,8 38,4
80 2,29 1000 600 6 3,6
100 2,86 1000 600 6 3,6 28,8
120 3,43 1000 600 5 3,0 24,0
150 4,29 1000 600 4 2,4 38,4
180 5,71 1000 600 3 1,8

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

 

Specification: LESH GURI NATURBOARD VENTI


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Paketimi

, ,

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “LESH GURI NATURBOARD VENTI”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
VIDË PËR LLAMARINË LN KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LIDHËSE KRYQ TEKE ANKER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PJESA E SIPËRME E VARËSES-NONIUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PJESA E POSHTME E VARËSES-NONIUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
PLLAKË NDËRTIMORE KUNDER LAGESHTIRES
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
SHIRIT HIDROIZOLIMI KNAUF
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart