Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

PLLAKË ZJARRDURUESE KNAUF

Add your review

L800

PLLAKË ZJARRDURUESE

Fletë me bërthamë gipsi të modifikuar, me një fuqi shumë të lartë izoluese të zërit të marrë nga ndërrimi, akustikisht më efektiv, i frekuencës së rastësisë FGR (kurba më e butë) dhe nga rritja e masës referuar sipërfaqes (frekuenca e rezonancës). Fleta prodhohet me skajet e HRAK.

 • Performancë e lartë akustike me gjurmë minimale
 • Performancë e lartë akustike në frekuenca të ulëta
 • Përpunimi i lehtë
 • Parandalimi i zjarrit

L800

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare

PLLAKË ZJARRDURUESE KNAUF

PLLAKË ZJARRDURUESE KNAUF fletë me bërthamë gipsi të modifikuar, me një fuqi shumë të lartë izoluese të zërit të marrë nga ndërrimi, akustikisht më efektiv, i frekuencës së rastësisë FGR (kurba më e butë) dhe nga rritja e masës referuar sipërfaqes (frekuenca e rezonancës). Fleta prodhohet me skajet e HRAK.

 • Performancë e lartë akustike me gjurmë minimale
 • Performancë e lartë akustike në frekuenca të ulëta
 • Përpunimi i lehtë
 • Parandalimi i zjarrit

Përdorimi i caktuar

Përdorimi i tij është veçanërisht i përshtatshëm për mure, dhe tavane të rremë në struktura të tilla si hotele, dhoma takimesh, dhoma regjistrimi, radio studiot dhe për kapsulimin e makinave industriale (frekuenca të ulëta). Pllaka, e karakterizuar nga një dendësi më e lartë se pllakat e gipsit të veshura, përmirëson efektivitetin e mënyrës së zvogëlimit të zhurmës të njohur si masë – pranverë – masë; fuqia e saj superiore e izolimit të zërit buron si nga zhvendosja e frekuencës së koincidencës fgr drejt një vlere më të lartë falë elasticitetit më të madh të paneleve ashtu edhe prej asaj të frekuencës rezonante drejt një vlere më të ulët falë rritjes së masës sipërfaqësore. Fleta është e papërshkueshme nga zjarri dhe mund të përdoret gjithashtu për të garantuar rezistencë ndaj zjarrit.

Sistemet:

 • Veshje tavani dhe tavan i varur
 • Veshje tavani nënçati
 • Mure me konstruksione metalike
 • Mure me konstruksione druri
 • Mure për shtepia druri
 • Puse teknike

Përshkrimi teknik

 • Klasifikimi i fletës: DF sipas EN520 – GKF sipas DIN 18180
 • Klasa e reaksionit të zjarrit: A2-s1, d0
 • Trashësitë e disponueshme: 12.5 mm
 • Gjerësia: 625 mm
 • Gjatësitë e disponueshme: 2400 mm
 • Dendësia e pllakës: 1400 kg / m3
 • Përçueshmëria termike l: 0,26 W / mK
 • Faktori i rezistencës ndaj avullit m: 10 i thatë – 4 i lagësht
Të tjera

Ideale për përdorim me pllaka diamanti për të krijuar mure ku përdoren stratigrafia e pllakave të llojeve të ndryshme ose për të rritur fuqinë izoluese të tingullit të mureve ekzistuese pa ndikuar në trashësinë përfundimtare. Fleta e heshtur e Knauf gjithashtu ka kaluar me sukses të gjitha kontrollet dhe testet e kërkuara nga procesi i certifikimit të Rosenheim Institute of Baubiology dhe ka marrë vulën e provës “të rekomanduar nga pikëpamja biologjike-e gjallë”. Magazinimi: Ruhet në paleta druri në një vend të thatë.

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: PLLAKË ZJARRDURUESE KNAUF


Warning: Undefined array key 0 in /home/customer/www/industriale.al/public_html/wp-content/plugins/rehub-framework/includes/helper-functions.php on line 644
Gjatësia cm

2.5 m2

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLLAKË ZJARRDURUESE KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË AKUSTIKE CLEANEO KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K4
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K1
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
KOLLË PLLAKASH KNAUF K6
Added to wishlistRemoved from wishlist 1
Add to compare
AUTONIVELANT PËR DYSHEME KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

LESH GURI NATURBOARD TF KNAUF

Sold by Knauf
L690L39,700
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0
Shopping cart