Krijo dyqanin tënd online. Regjistrohu

CD PROFIL KNAUF

Add your review

L429L572

CD PROFIL KNAUF

CD PROFIL KNAUF Profil për sistemet e thata të tavaneve dhe veshjeve të murit me konstruksion UD/CD

Profil llamarine i formuar në të ftohtë me prerje C sipas EN 14195 për tu përdorur si profil kryesor ose mbajtës në konstruksionin e tavaneve të varura si dhe si profile vertikale në konstruksionet e veshjes së murit me konstruksion UD/CD.

Karakteristikat

  • Gjerësi brinje: 60 mm
  • Lartësi: 27 mm
  • Trashësi lamarine: 0,6 mm
SKU: N/A Tags: ,

L429L572

Sold by
Knauf
@ Knauf
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare

CD PROFIL KNAUF

CD PROFIL KNAUF Profil për sistemet e thata të tavaneve dhe veshjeve të murit me konstruksion UD/CD

Profil llamarine i formuar në të ftohtë me prerje C sipas EN 14195 për tu përdorur si profil kryesor ose mbajtës në konstruksionin e tavaneve të varura si dhe si profile vertikale në konstruksionet e veshjes së murit me konstruksion UD/CD.

Karakteristikat

  • Gjerësi brinje: 60 mm
  • Lartësi: 27 mm
  • Trashësi lamarine: 0,6 mm

Fusha e përdorimit

Për tu përdorur si profil kryesor ose mbajtës në konstruksionin e tavaneve të varura si dhe si profile vertikale në konstruksionet e veshjes së murit me konstruksion UD/CD.

Zbatimi

Si profil kryesor  (Tavan):

1) Pritet në gjatësinë e dëshiruar me gërshërë llamarine.

2) Në bazë të sistemit të aplikuar fiksohet në tavanin ekzstues me varëset e përshtatshme.

Si profil mbajtës (Tavan):

1) Pritet në gjatësinë e dëshiruar me gërshërë llamarine..

2) Bashkohet me profilin kryesor nëpërmjet lidhësve të përshtatshëme për CD (p.sh. Knauf lidhëse kryq).

Si profil muri:

1) Vendoset tek profili perimtral UD në dysheme dhe tavan.

2) Fiksohet në mur me Varëse direkte në largësinë e kërkuar nga muri

 

Njihuni me produktet tona KNAUF

Media Sociale INSTAGRAM

Specification: CD PROFIL KNAUF

Gjatësia cm

3000 mm, 4000 mm

User Reviews

0.0 out of 5
0
0
0
0
0
Write a review

There are no reviews yet.

Be the first to review “CD PROFIL KNAUF”

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
BETON KONTAKT KNAUF

BETON KONTAKT KNAUF

Sold by Knauf
L4,500
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PLLAKË ÇIMENTATO AQUAPANEL OUTDOOR
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LLAC I GATSHËM KNAUF
LLAC I GATSHËM KNAUF
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
PJESA E POSHTME E VARËSES-NONIUS
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LIDHËSE KRYQ TEKE ANKER
Added to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA
LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

LESH GURI ME ALUMIN CHIMENEA

Sold by Knauf
L940L94,700
Industriale.al
Logo
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0
Shopping cart